Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Özdil, Kuzey Makedonya ziyareti kapsamında birçok görüşmelerde bulundu.

Türkiye Maarif Vakfı Kuzey Makedonya Okulları tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Türkiye Maarif Vakfı Başkanımız Sayın Prof. Dr. Birol Akgün ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Mahmut Özdil iki günlük çalışma ziyareti kapsamında Kuzey Makedonya’ya geldiler. İlk ziyaretlerini Üsküp Büyükelçimiz Sayın Hasan Mehmet Sekizkök’e yaptılar. Ardından MATÜSİTEB – Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliğini ziyaret ettiler.

Daha sonra Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanı Sayın Mila Carovska’yı ziyaret ederek Maarif Okullarımızın faaliyetleri ve Lovid-19 sürecinde yürütülen uzaktan eğitim çalışmaları hakkında bilgi verilmiş olup, TMV ve Eğitim Bakanlığı arasında yapılabilecek iş birliği konuları görüşülmüştür.TMV Başkanımız Sayın Prof. Dr. Birol Akgün ve Yönetim Kurulu üyemiz Mahmut Özdil, Kuzey Makedonya Maarif okullarımızı ziyaret etmiş ve öğretmenlerimizle bir araya gelmiştir.

Vakıf Başkanımız Birol Akgün Türkiye Maarif Vakfının dünyadaki çalışmaları, eğitime verdikleri değeri ve öğretmenlerin bu süreçteki rolü ve önemi üzerinde durmuştur.

TMV Başkanımız Sayın Prof. Dr. Birol Akgün ve Yönetim Kurulu üyemiz Mahmut Özdil’e okulumuza ziyaretleri için şükranlarımızı sunarız.

Önceki Haber

Kuzey Makedonya, Kosova’yı eledi

Sonraki Haber

Yardımcı Eğitim Setleri Setleri Priştine’deki Türk öğrencilere dağıtıldı