Türkiye ile Sırbistan arasında 6 anlaşma imzalandı

Ortak basın toplantısı öncesinde, Erdoğan ve Vuçiç huzurunda iki ülke arasında, farklı alanlarda 6 anlaşmaya imza atıldı.

Türkiye ile Sırbistan arasındaki Ulaştırma Alanında Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinde İşbirliği Mutabakat Zaptı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Sırbistan Başbakan Yardımcısı, Ulaştırma, İnşa ve Altyapı Bakanı Zorana Mihajlovic tarafından imzalandı.

İki ülke arasındaki, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinde Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinde İşbirliği Mutabakat Zaptı’nı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Arslan ile Sırbistan Başbakan Yardımcısı, Ticaret, Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı Rasim Ljajic imzaladı.

Türkiye Polis Akademisi ve Sırbistan Kriminalistik ve Polis Çalışmaları Akademisi Arasında Bilimsel Çalışmalar ve Polis Eğitimi Üzerine İşbirliği Protokolü’ne, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sırbistan İçişleri Bakanı Nebojsa Stefanovic imza attı.

Türkiye ile Sırbistan arasındaki Veterinerlik Alanında İşbirliği Anlaşması’nı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Sırbistan Tarım, Ormancılık ve Su Yönetimi Bakanı Branislav Nedimovic imzaladı.

Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Sırbistan Cumhuriyeti Madencilik ve Enerji Bakanlığı Arasında Yenilenebilir Enerji ve Doğalgaz Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Sırbistan Madencilik ve Enerji Bakanı Aleksandar Antic tarafından imzalandı.

Sırbistan Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Çevre Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı’na Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Sırbistan Enerji ve Maden Bakanı Antic imza attı.

 

aa

Read Previous

Erdoğan ve Vuçiç ortak basın toplantısı düzenledi

Read Next

‘Erdoğan’ın Bosna Hersek ziyareti bir fırsat’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *