Kosova ile Türkiye arasında ormancılık sektöründe geçen yıl imzalanan işbirliği anlaşması uyarınca, Türkiye Orman İdaresi Genel Müdürlüğü’nden bir heyet Kosova’ya ilk resmi ziyaretini gerçekleştiriyor.

Bu ziyaretin temel amacı, varılan anlaşmanın uygulanması için iki ülke arasındaki öncelikleri ve işbirliği alanlarını belirlemektir.

Türkiye Orman İdaresi ve Planlama Dairesi Başkanı Murat Çevirme başkanlığındaki Türk heyeti, Kosova Tarım, Ormancılık ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı  Genel Sekreteri Blerim Hasani  tarafından kabul edildi. Hasani,  Kosova Tarım, Ormancılık ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı’nın,  ormancılık sektörünü geliştirmeyi amaçlayan politikaları hakkında  bilgi verdi.

Hasani, “Biz kurum olarak Kosova ve Türkiye gibi iki dost ülke arasındaki  işbirliği  anlaşmasını uygulamaya hazırız. Bu nedenle Bakanlığın uygulamaya tam olarak hazır olduğunu ifade ediyorum” dedi.

Türk heyetini, Kosova Orman Dairesi Başkanı Bekim Hoxha da kabul ederek,  konukları,  ormancılık sektörünün mevcut durumu ve sorunları hakkında bilgilendirdi.

Kosovaport

Önceki Haber

Bosna Hersek’teki toplu mezarda 15 kişinin kemik kalıntılarına ulaşıldı

Sonraki Haber

Türkiye, yabancı dillerdeki isim değişikliğini AB’ye bildirdi