Türkiye heyeti ÇSP Bakan Yardımcısı Hüseyin’i ziyaret etti

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Enver Hüseyin, Türkiye’den gelen heyeti makamında ağırladı.

Giresun Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Odası, İnegöl Ticaret Odası, Sivas Ticaret ile Sanayi Odası ve Elazığ Ticaret ile Sanayi Odası üyeleri Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Enver Hüseyin’i ziyaret etti.

Ziyaretle ilgili yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bakan yardımcısı Enver Hüseyin, Türkiye’den gelen Giresun Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Odası, İnegöl Ticaret Odası, Sivas Ticaret ile Sanayi Odası ve Elazığ Ticaret ile Sanayi Odası üyelerini Çalışma ve Sosyal Politikalar bakanlığında ağırladı.

Verimli bir çalışma toplantısı gerçekleştiren Hüseyin, görüşmede iki ülke arasındaki ticari ilişkiler ve yatırımlar ele alındı.

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın çalışmaları ve hedefleri hakkında misafirlerini bilgilendiren Hüseyin, Türkiye ve Makedonya arasındaki ticaret hacmini 2 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini ifade edip Gaziantep ve Elazığ ticaret ve sanayi odaları üyelerini Kuzey Makedonya’da yatırım yapmaya davet etti.

Uşak Üniversitesi’nin koordinatörlüğünde yürütülen Erasmus+ “Avrupa’ya Yedi Kapı” projesi için Türkiye’nin çeşitli illerinden ticaret odası temsilcileri Kuzey Makedonya geldi.

Proje kapsamında ticaret ve sanayi odalari arasında bir ağ oluşturulması ve üniversiteler arası
stajların daha fazla fayda sağlaması hedefleniyor.

Read Previous

Muğla’da Arnavutluk’tan getirilen 1,5 ton skunk ele geçirildi

Read Next

Türkiye ile Katar arasında 15 anlaşma imzalandı