Türkiye Dışişleri’nden Yunanistan’a tepki

Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan’da darbecinin serbest bırakılmasına ilişkin, “Karar Yunanistan’ın darbecileri kollayan bir ülke olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur” açıklamasında bulundu.

Dışişleri BakanlığıYunanistan‘da darbecinin serbest bırakılmasına ilişkin, “Karar, Yunanistan’ın darbecileri kollayan bir ülke olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.” açıklamasında bulundu.

Açıklamada, “Özkaynakçı’nın sıkı denetim şartıyla salıverildiğine ilişkin açıklamalar olsa da bu karar, darbe girişimine katılan bir hain ile ilgili gerekli tedbirlerin alınmadığını göstermiş, Yunanistan’ın, darbecileri koruyan ve kollayan bir ülke olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.” ifadeleri kullanıldı.

Yunan yetkililerin “diğer darbeci hainlerin de önümüzdeki günlerde serbest kalacağı yönünde” basına açıklamalarda bulunduğu hatırlatılan açıklamada, “Bu durum, Yunan yetkililerinin iddia ettikleri gibi gözaltı süresine ilişkin basit bir uygulama olarak açıklanamaz. Yunanistan yargısı, demokrasimize kastetmiş darbeci hainlerin ülkemize iadesini defalarca reddetmek suretiyle, kamu vicdanını yaralayan böyle bir sonuca zemin hazırlamıştır. Darbeci firarilerin iadeleri ve ülkemizde yargılanmaları hususundaki kararlılığımız devam etmektedir.” değerlendirmesinde bulunuldu.

 

 

 

AA

Read Previous

Nimetz, Dimitrov ve Kotzias ile 25 Nisan’da bir araya gelecek

Read Next

Bulgar ve Türk iş adamları, Burgaz’da bir araya gelecek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *