Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Serim’in Kosova temasları

Kosova’ya iki günlük ziyaret gerçekleştiren Türkiye  Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim Priştine’de temalsarı çerçevesinde  Kosova Azınlık İşleri ve İnsan Haklarından Sorumlu Başbakan Yardımcısı Emilija Redzepi ile bir araya gelerek ikili ilişkileri değerlendirdi.

KDTP Genel Başkanı ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ile yaptığı görüşmenin ardından Kosova’da faaliyet gösteren Türk iş insanları ve yatırımcılarıyla Priştine Büyükelçiliği konuk evinde biraraya gelen  Serim, büyükelçilik çalışanları ve ilgili kurumların temsilcileriyle de görüştü.

Serim, Priştine ziyareti kapsamında Kosova İslam Birliği Başkanı Naim Tërnava’yı da ziyaret etti. Görüşmede, ortak yürütülen projeler ele alındı.

Balkan fatihi olarak bilinen Osmanlı’nın üçüncü padişahı Murad Hüdavendigar’ın (I. Murad) başkent Priştine yakınlarındaki türbesini de ziyaret eden Serim, burada türbedar görevini yapan  Saniye Türbedar ile bir araya geldi.

NATO’nun Kosova’daki Barış Gücü (KFOR) Komutanı Tümgeneral Özkan Ulutaş ile de KFOR karargahında  görüşen Serim, akşam saatlerinde  TİKA’nın Priştine’de verdiği iftar programına katıldı.Kosovaport

Read Previous

RS Başkanı Dodik, siyasi mücadelede yeni bir aşamaya başladığını söyledi

Read Next

Solingen’de 4 Türk kökenli Bulgaristan vatandaşının öldüğü yangının ön raporu: Kundaklama