Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, Kosova’da temaslarda bulundu

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı kutlamaları çerçevesinde Kosova’da çeşitli temaslarda bulundu.

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı kutlamaları çerçevesinde Kosova’ya gelen Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Prizren’de konuşlu olan  Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Piyade Kurmay Albay Fatih Cansız tarafından karşılandı.

Sultan Murat Kışlası’nda görev yapan askerleri selamlayan Bakan Yardımcısına, Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar da eşlik etti.

– KDTP’yi ziyareti

Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Kosova Demokratik Türk Partisi’ni ziyaret etti.

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı vesilesiyle Kosova’ya gelen Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, KDTP Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyareti kapsamında Kıran, KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka ile görüştü. Görüşmede, KDTP Milletvekili Enis Kervan ve Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Çağrıs Sakar da yer aldı.

Kıran görüşmeyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Merkezi’ni ziyaret ederek soydaşlarımızın taleplerini dinledik. Kosova’yla ilişkilerimizi geliştirme irademizi ifade ettik. Ev sahiplikleri için Fikrim Damka ve ekibine müteşekkiriz” ifadelerine yer verdi.

– Mamuşa Belediyesi’ne ziyaret

23 Kosova Türkleri Milli Bayramı kutlamaları çerçevesinde Kosova’ya gelen Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Mamuşa Belediyesi’ni ziyaret etti.

Kosova’nın tek Türk Belediyesi Mamuşa’yı ziyareti kapsamında Kıran, Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç tarafından kabul edildi. Kıran’a, Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Çağrı Sakar da eşlik etti.

Belediye Başkanlık ofisinde gerçekleşen ikili görüşmede, Bakan Yardımcısı Kıran, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın ve Dışişleri Bakanı  Mevlüt Çavuşoğlu’nun selamlarını ileterek her konuda Mamuşa Belediyesi’nin ve Mamuşalıların yanında olacaklarını ifade etti.

Belediye Başkanı Krasniç, gerçekleştirdikleri bu anlamlı ve güzel ziyaretlerinden dolayı Bakan Yardımcısına teşekkürlerini ileterek, bugüne dek Anavatan Türkiye’nin her konuda sınırsız desteklerini arkalarında hissetmelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Komandolardan Fırat Kalkanı Harekatı bölgesine operasyon: 50 terörist etkisiz hale getirildi

Read Next

Kosovalı çocuklar Türk askerinin düzenlediği şenlikte doyasıya eğlendi