Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kosova Başbakanı Kurti ile telefonda görüştü

Kosova Başbakanı Albin Kurti bugün Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Kosova Başbakanlık Ofisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, telefon görüşmesinde iki liderin Kosova ile Sırbistan arasındaki ilişkilerin normalleşmesi için Brüksel’deki son görüşme hakkında konuştukları belirtildi.

Görüşmede, Erdoğan, diyalog sürecinde varılan sonucu memnuniyetle karşılayarak, bu konuda destek sunmaya ve yardım etmeye hazır olduğunu ifade etti.

Başbakan Kurti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, depremzedelerin ailelerine ve tüm Türkiye halkına bir kez daha başsağlığı diledi.

Kurti ayrıca, iki ülke arasındaki ilişkilerin ve kalıcı dostluğun daha da güçlendirilmesine hizmet edecek çok verimli bir görüşme gerçekleştirdikleri 3 Şubat’ta İstanbul’da gösterilen misafirperverliği için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

Yazılı açıklamada, Başbakan Kurti’nin, Kosova’nın büyük bir ülke olmadığını, son olarak, Ukraynalılar ve Afganlar örneğinde zor günlerinde herkese cömert davranan kocaman yürekli bir ülke olduğunu belirttiği, Kosova’nın başta Türkiye olmak üzere dost ülkelerin zor günlerinde her zaman yanında olmaya devam edeceğini vurguladı kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yüzyılın en büyük felaketini yaşayan Türkiye devleti halkına Kosova’nın sergilediği dayanışmadan dolayı Başbakan Kurti’ye teşekkür etti. Destek ve yardım kararı, enkazda arama kurtarma çalışmaları yapan Kosova Güvenlik Gücü’ne ve Kosova’da yas gününün ilan edilmesinden dolayı teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel’de varılan sonucu memnuniyetle karşıladığını ifade etti.

Kosovaport

Read Previous

Yunan Bakan Dendias İstanbul’daki dini törene katılacak

Read Next

Zeljeznicar-Sloboda maçında depremzede çocuklar için oyuncak toplandı