Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat, Berat Kandili vesilesiyle Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Mübarek Berat gecesi vesilesiyle, Dost ve kardeş Türkiye Cumhuriyeti Başkanı kadim dostum Sayın Recep Tayyip Erdoğan, şahsımı telefonla arayarak başta zat-ı alimiz olmak üzere ailemin, K. Makedonya müslümanlarının Berat gecesini kutlayarak, Cenab-ı Allahtan sağlık, mutluluk, Balkanlar’da ve Dünyada barışın ve huzurun hakim olması dileklerini ilettiler.” ifadelerine yer verdi.

Açıklamada, “Konuşmalarında, K. Makedonya insanının da dualarını beklediğini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm K. Makedonya vatandaşlarına saygı ve muhabbetlerini ileterek, idrak edilecek Ramazan Şerifimizi en içten dilekleri ile kutladılar.Aynı zamanda bu gün hukukçu evlatlarım Zeynep ve Fatma Murat kendilerini ziyaret ettiler. Dostane ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederim.” denildi.

Önceki Haber

Myanmar’da bugünkü protestolarda ölenlerin sayısı 100’e yükseldi

Sonraki Haber

Kuzey Makedonya Türkleri Milli Sayım Koordinasyon Kurulu ikinci çevrim içi toplantısını düzenledi