Türkiye Başbakanı Yıldırım Balkanlı liderlerle görüştü

Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi kapsamında Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov ve Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konsey üyesi Mladen İvaniç ile görüştü.

Başbakan Binali Yıldırım, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi nedeniyle İstanbul’a gelen Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov ve Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konsey Üyesi Mladen İvaniç’le görüştü. WOW Otel’de yapılan görüşmeler basına kapalı bir şekilde gerçekleştirildi.

Başbakan Yıldırım’ın Makedonya Cumhurbaşkanı Ivanov ile yaptığı görüşmede siyasi düzeyde iki ülke arasında sağlanan yakın dostluk ve işbirliği vurgulanarak, Makedonya’da yaşayan soydaşların varlığı ve Türkiye’de yaşayan Makedonya kökenli vatandaşların ile ortak mirasın ülkeleri birbirine daha da yakınlaştırmakta olduğu ifade edildi.

Başbakan Binali Yıldırım Makedonya Cumhurbaşkanı ile yapılan görüşmenin ardından Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Üyesi İvaniç’i kabul etti. Görüşmede, mükemmel düzeydeki ikili ilişkilerimizin her alanda geliştirilmeye devam edilmesi yönündeki ortak irade bir kez daha teyit edilmiş, bölgesel işbirliğine, bu bağlamda yürütülen projelere ve Bosna Hersek’in Avrupa Birliği ile NATO entegrasyonu süreçlerine verilen desteğin devam edeceği vurgulandı.

İHA

Read Previous

Mehmetçik Afrin’de yaraları sarıyor

Read Next

Çinli bebek ebeveynleri öldükten 4 yıl sonra doğdu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *