Türkiye 16 Yaş Altı Erkek Basketbol Milli Takımı, Üsküp’te mücadele edecek

FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası 5-13 Ağustos 2023 tarihleri arasında Kuzey Makedonya’nın ev sahipliğinde Üsküp’te düzenlenecek.

Organizasyonda A Grubu’nda yer alan Türkiye 16 Yaş Altı Erkek Milli Takımımız, İtalya, Slovenya ve Karadağ ile karşı karşıya gelecek.

Ay-yıldızlılarımız 5 Ağustos Cumartesi günü MSİ 16.00’de İtalya, 6 Ağustos Pazar günü MSİ 13.30’da Slovenya ve 7 Ağustos Pazartesi günü de MSİ 21.00’de Karadağ ile karşı karşıya gelecek.

Turnuva öncesi, 16 Yaş Altı Erkek Milli Takım Menajeri İbrahim Tilki, 16 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü Mahir Bayrak ve 16 Yaş Altı Erkek Milli Takım Kaptanı Derin Can Üstün’ün görüşleri şu şekilde:

 İbrahim Tilki (16 Yaş Altı Erkek Milli Takım Menajeri)
“Bireysel olarak çok potansiyelli ve iyi karakterli sporculara sahibiz. Son gün son maçı oynama hedefimiz var. Ancak turnuvada her günün ayrı bir final olduğunun farkındayız. Altyapı milli takımlarımızda daha önceki yıllarda oluşan “Her top son topmuş gibi” sloganını parkeye yansıtmak ve kürsüye çıkmak istiyoruz.”

 Mahir Bayrak (16 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“Çok yoğun bir sezonun ardından hazırlıklarımıza başladık. İlk günden itibaren vurguladığımız sahadaki agresiflikle saha dışındaki pozitif kimya doğru orantılı şekilde arttı. Çok yetenekli ve iyi karakterli bir oyuncu grubuna sahibiz. Hedefimiz kürsüye çıkıp ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek.”

 Derin Can Üstün (16 Yaş Altı Erkek Milli Takım Kaptanı)
“Türkiye Şampiyonasından bu yana yoğun bir hazırlık süreci yaşıyoruz. Bu yoğun süreç ve yaptığımız hazırlık maçları ardından takım uyumu üst seviyede. Potansiyeli yüksek bir takımız. Potansiyelimizi oyunumuza istediğimiz gibi yansıtmayı başarıp, katılacağımız Avrupa Şampiyonası’ndan madalya ile dönmeyi hedefliyoruz.”

16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası grupları şu şekilde:

A GrubuB GrubuC GrubuD Grubu
SlovenyaKuzey MakedonyaAlmanyaLetonya
İtalyaLitvanyaİsrailSırbistan
TürkiyeFransaİspanyaYunanistan
KaradağBelçikaFinlandiyaPolonya

Read Previous

Bulgaristan Hükümeti, Ukrayna’ya zırhlı personel taşıyıcı sağlama projesini onayladı

Read Next

AB: Avrupa’da iklim felaketleri durumu alarm veriyor