Türk ve Kosovalı askerlerden göz dolduran tatbikat

Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Kosova Güvenlik Kuvvetleri Komutanı general Rrahman Rama eşliğinde, Kosova Güvenlik Kuvvetleri’nin İstog şehrindeki kışlasını ziyaret ederek, Türk Temsil Heyeti Başkanlığı Eğitim Birliği Komutanlığı’nın Kosova Güvenlik Kuvvetleri askerlerine yönelik eğitim çerçevesinde düzenlediği tatbikatı izledi.

KFOR bünyesinde görevli Türk askerleri tarafından, Kosova Güvenlik Kuvvetleri askerlerinin katılımıyla yapılan eğitim çerçvesindeki tatbikat göz doldurdu.

Büyükelçi Kılıç ile General Rama, Daha sonra Türk Temsil Heyeti Başkanlığı Eğitim Birliği Komutanlığı tarafından Kosova Güvenlik Kuvvetlerine yönelik 2 aylık “Kobra” zırhlı askeri araç eğitiminin tamamlanması vesilesiyle düzenlenen törene katıldı.

tatbikat

Kosova Güvenlik Kuvvetleri Komutanı general Rrahman Rama sertifika töreninde yaptığı konuşmada, Türk askeri uzmanlar tarafından verilen eğitim kapsamındaki tatbikattan öğretilenlerin, Kosova Güvenlik Kuvvetleri mensuplarının acil müdahalede profesyonel kapasitelerinin artmasında büyük yarar sağlayacağını kaydetti. General Rama, Kosova Güvenlik Kuvvetlerinin enventarinde yer alan “Kobra” zırhlı araçların kullanımı ve bakımı ile ilgili olarak sürekli eğitim ve tatbikat yapılacağını belirtti.

Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç da törende yaptığı konuşmada, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Kosova Güvenlik Kuvvetleri’ne yönelik eğitimin başarıyla tamamlanması nedeniyle büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Büyükleçi Kılıç, Türkiye Cumhuriyeti devletinin, Kosova Güvenlik Kuvvetleri’nin gelecekte de kararlılıkla eğitimeyi ve desteklemeyi sürdüreceğini vurguladı.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Brüksel’de operasyon sırasında iki patlama

Read Next

Alkışlar Johan Cruyff için

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *