Türk ve Bulgar futbol hakemleri, Kırcaali’de hayır amaçlı bir dostluk maçı oynayacak

Kırcaali Belediye Başkanı Doç. Dr. Hasan Azis, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “8 ve 9 Eylül tarihlerinde Türkiye’den 40 ve Bulgaristan’dan da aynı sayıda futbol hakemi, “Futbol – Sınır Tanımayan Dostluk” sloganı altında hayır amaçlı bir dostluk maçı oynamak üzere Kırcaali’ye gelecekler” diye bildirdi. Karşılaşma, 9 Eylül’de saat 17.30’da Arda Arena Stadı’nda gerçekleştirilecek.

Futbol hakemlerinin ziyareti sırasında eski milli futbol oyuncusu Stiliyan Petrov’un “Umut Maçı” adlı ulusal yardım kampanyası için bağış toplanacak.

Belediye Başkanı, “Hakimlerin ayrıca bizzat ziyaret edecekleri Kırcaali’deki engelli çocuklara yönelik tüm günlük bakım merkezlerine sürpriz yapacakları başka hayırsever girişimleri de olacak” dedi.

Doç. Dr. Azis, organizasyona Bulgaristan tarafından Kırcaali Belediyesi ve şehrin futbol kulüplerinin yanı sıra Bulgaristan Hakimler Birliği ve Bulgar-Türk İş Kadınları Kulübü’nün katıldığını belirtti.

Hayırsever girişim için Türkiye Cumhuriyeti’nin Bulgaristan Büyükelçisi Aylin Sekizkök ve Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü’nün Kırcaali’ye gelmesi bekleniyor.

Kaynak: Kırcaalihaber

Read Previous

AB, Avrupa’da artan kurt sürülerine karşı “harekete geçilmesini” istiyor

Read Next

Yunanistan, İsrail ile orman yangınlarını erkenden tespit eden yapay zeka üzerinde çalışıyor