Türk Kızılayı İştip’te Yetimlere İftar verdi

Türk Kızılayı Makedonya’nın İştip kentinde yetim ve yetim ailelerine Dünya Yetim Günü vesilesiyle iftar verdi.

Türk Kızılayı Makedonya’nın İştip kentinde Hamidiye Medresesi’nde yetim ve yetim ailelerine Dünya Yetim Günü vesilesiyle iftar verdi. Aynı zamanda ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi yardımında bulundu. Programa Türk Kızlayı Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Kopuz, Kızılay Adana Şubesi Başkanı Ramazan Saygılı, Beşiktaş Şubesi Başkanı Maksut Balta, Ümraniye Şubesi Başkanı Ali Şentürk ve Din Hizmetleri Müşavirliğine bağl bölge imamları katıldı.

İftar programında konuşan Türk Kızlayı Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Kopuz, “Bir söz vardır gözden ırak olan gönülden de ırak olurmuş diye, bu söz sizler için hiçbir zaman geçerli olmayacak çünkü siz bizim gönüllerimizin hep en kıymetli yerinde oldunuz” dedi.

Bu topraklarda kendimi hiç yabancı hissetmiyorum diyen Kopuz, “Şehirler, kasabalar, köyler, sizler ülkemde yaşadığım duyguları bana yaşatıyorsunuz. İyiki varsınız, hep var olun inşallah. Bu yıl 150. yılını kutlayan, bu kırmızı hilali dünyaya armağan eden Türk Kızılayı 1995 yılından bu yana bu topraklardaki ihtiyaç sahipleri soydaşlarımızın hep yanında oldu, bundan sonra da olmaya devam edecek. Amacımız kardeşlerimizin yanında olmak, Ramazanın bereketini sizlerle paylaşmak” şeklinde konuştu.

Kızılay olarak en büyük motivasyonumuz ülkemizin şanlı bayrağını düynanın dört bir yanında onurla, gururla dalgalandırmak ve mazlum halkların yanında olmak olduğunun altını çizen Türk Kızlayı Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Kopuz, “Bu Ramazan Türk Kızılayı 33 ülkede Filistin’de, Kudüs’te, Irak’ta, Balkanlar’da, Suriye’de, Yemen’de, Somali’de ve onlarca ülkede şavaşla, afetle, yoksullukla mücadele eden mazlulmları bu hilalin gönüllüleri iyilik elçileri olarak gönüller almaya küçükte olsa iz brakmaya geldik. Ev sahipliğinizle bizleri çok mutlu ettiniz” ifadelerini kullandı.

Read Previous

Kosova ile Arnavutluk arasında sınırlar açıldı

Read Next

CHP heyeti Yunanistan’a alınmadı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *