Türk Kızılay ile Merhamet Derneği 2 bin aileye kurban eti dağıttı

Türk Kızılay ve “Merhamet” Yardımlaşma ve Kültür Derneği iş birliğinde Kurban Bayramı vesilesiyle ihtiyaç sahibi 2 bin aileye kurban eti dağıtımı gerçekleştirildi.

“Merhamet” Yardımlaşma Derneği, Türkiye Kızılayı ve Kuzey Makedonya Kızılhaç’ı ile işbirliğinde, kötü durumdaki ailelere yardım etmek amacıyla kurban eti dağıtımında bulundu.

“Merhamet” Derneği Başkanı Rıdvan Caferi, bu yardımın, yardıma ihtiyacı olanlara mümkün olduğu kadar yakın olmak olduğunu söyledi.

Bunun için yıllardır Türkiye devletiyle birlikte çalıştıklarını kaydeden Caferi, “Bugün Merhamet Derneği olarak yıllardır onlarla birlikte, tüm toplum ve Makedonya halkıyla birlikte ihtiyaç sahiplerine yardım ettiğimiz için Türkiye Kızılayına ve Türkiye halkına çok müteşekkiriz.” dedi.

Türk Kızılay’ın Kuzey Makedonya ekibi sorumlusu Ömer Kemal Boral de işbirliğine teşekkür ederek, kurbanların Türkiye’deki bağışçılar tarafından bağışlandığını belirtti.

Boral, “Bugün burada kurbanlarımızı kesip ihtiyaç sahibi Kuzey Makedonya halkına dağıtacağız. Söz konusu kurbanların kesilmesi, bu faaliyeti Kuzey Makedonya Kızılhaçı ve İnsani Yardım Örgütü “Merhamet” ile birlikte yürüttüğümüz kurban faaliyetine Türkiye’deki bağışçılar tarafından bağışlanmıştır.” ifadelerini kullandı.

Kuzey Makedonya Kızılhaç Koordinatörü Ali Samet de kurban kesimi konusunda yapılan işbirliğinden dolayı teşekkür ederek, bu işbirliğinin önümüzdeki yıllarda da devam etmesini temenni etti.

Read Previous

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya, İsrail’in katliamlarının önüne derhal set çekmek zorundadır

Read Next

İsrail ordusunun Refah’a düzenlediği hava saldırısında 9 Filistinli hayatını kaybetti