Türk Kızılay Genel Müdürü Altan, Bosna Hersek’te Merhamet Derneğini ziyaret etti

Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan ve beraberindeki heyet, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’daki insani yardım kuruluşu Merhamet Derneğini ziyaret etti.

Altan’a eşlik eden Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç ve Türk Kızılay Uluslararası Delegasyon ve Operasyon Müdürü Anıl Kocabal, Saraybosna’daki temasları kapsamında, Bosna Hersek’teki faaliyetlerinin güçlü bir şekilde devam edeceğini belirtti.

Ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulunan Altan, Bosna Hersek’te 2010’dan bu yana faaliyetlerde bulunduklarını belirterek, “2018’de delegasyon açtık. Sabit bir ekibimiz var. Buradaki Kızılhaç ailesiyle birlikte çalışmalarımız var. Gerek mülteciler, gerek yardım alacak aileler olsun faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.

Merhamet Derneği ile birlikte insani yardım alanında faaliyetler yürüttüklerini anımsatan Altan, “Öğrenci yurdu açtık. Onların da beslenme ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Yine buradan bize gösterilecek olan projelerden kurumumuza uygun olanları yerine getireceğiz. Böylelikle işbirliğimizi daha da kuvvetlendirmiş olacağız.” diye konuştu.

Altan, Türkiye’de çok sayıda Boşnak yaşadığını vurgulayarak, “Burada gerek insani yardım ihtiyacı olanlara gerek öğrencilere gerekse başka ihtiyaçlara destek sağlamak için irtibatımızı canlı tutuyoruz. Bunun daha da ileriye gitmesini sağlamaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bursa’nın Boşnakların en yoğun yaşadığı illerden birisi olduğuna dikkati çeken Altan, ziyarete eşlik eden Tutanç’ın da Bosna Hersek’teki bir projeyi destekleyeceğini sözlerine ekledi.

Merhamet Derneği Başkanı Kenan Vrbanjac da Türk Kızılay işbirliğinde Bosna Hersek’te bir dizi proje gerçekleştirdiklerini belirterek, gelecek dönemde de bu işbirliğinin güçlenerek devam edeceğini söyledi.

Türk Kızılay heyeti, daha sonra kurumun desteğiyle açılan öğrenci yurdunu ziyaret etti.

AA

Read Previous

Yaşlı kadına şiddet uygulanan bakım evinin ruhsatı iptal edildi

Read Next

Avrupa Parlamentosu: Yunanistan, dinleme skandalını seçim öncesi aydınlatsın