Mitroviça Belediye Başkanı Agim Bahtiri, Tamer Pektaş’ın  başkanlığında  Türkiye’nin elektrik şirketlerinden  “Euro Holding”in temsilcileri ile bir araya geldi.  Mitroviça kentinde işbirliği ve yatırım olanaklarını, görüşmenin ana konusunu oluşturdu.

Başkan Bahtiri, Türk işadamlarına  Mitroviça kentine yatırım yapma konusundaki ilgileri için teşekkür  ederek ,  Mitroviça Belediyesinin yabancı yatırımcılara sunduğu koşullar hakkında bilgi verdi.

Görüşmede, “Euro Holding” şirketinin temsilcisi Pektaş, Mitroviça kentinde uygulanması beklenen enerji projesi çerçevesinde atık toplama ve geri dönüşüm sayesinde elektrik üretimi ile  ilgili olarak bilgi verdi.

Pektaş, bu projede, günde 120 tona kadar atığın geri dönüşümünün yapılması öngörülmekte, gaz serbest bırakılmadan ve çevreyi koruyarak radyoaktiviteye sahip olanlar hariç tüm atık türlerinin işlenmesi öngörülüyor ”dedi.

Bu vesileyle, Belediye Başkanı Agim Bahtiri, Mitroviça Belediyesi’nin, ücretsiz arsa verilmesi ve çeşitli projelere yatırım yapmak isteyenlere elverişli  koşullar ve olanaklar sunduğunu söyledi.

Ayrıca, Belediye Başkanı Bahtiri, bu yatırımın ekonomik gelişme için bir itici güç olacağını ve çevrenin çok daha az kirleneceğini belirtti.

 

 

Kosovaport

Önceki Haber

AB Başkanı Sassoli, Zagreb’de

Sonraki Haber

Kosova’dan getirilen FETÖ sanıklarının davası

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three + twenty =