Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, Haberturk’e verdiği demeçte, ”Kaynak ekipmanı ve metal yapı üretimi yapan Türk devi Gedik Holding, Bulgaristan’da bir tesis yatırımı yapmayı yeniden düşünüyor” diye açıkladı.

Gedik’in ifadesine göre, Bulgaristan ve Romanya olmak üzere Doğu Avrupa’da iki olası yatırım yeri göz önünde bulunduruluyor. Ancak Gedik, an itibariyle değerlendirme sonucuna göre Bulgaristan’ın bir avantaja sahip olduğunu söyledi.

Kaynak, vana ve döküm alanında faaliyet gösteren, 90 ülkeye ihracat yapan Gedik Holding, Kasım 2019’da Azerbaycan’da bir fabrika açtı. Holding, kesme vanaları, metalürjik ürünler, kaynak ve kesme makineleri ve diğer endüstriyel ekipman üretiyor ve madencilik, inşaat, enerji ve başka birçok endüstriye yatırım yapan bir fona da sahiptir. Şirket, yaklaşık 90 ülkeye ihracat yapıyor.

Kaynak ekipmanı ve metal yapı üretimi yapan en büyük Türk holdingi ülkemizde olası bir yatırımdan ilk kez bahsetmiyor. Mart 2016’da Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis ile Hülya Gedik arasında görüşme yapıldı. O zaman şirketin Kırcaali’de kaynak elektrotu üretim tesisi kurmaya niyeti olduğu açıklanmıştı.

Kircaalihaber.com

Önceki Haber

Trump, Kosovalı ve Sırp liderleri 27 Haziran’da Beyaz Saray’a davet etti

Sonraki Haber

Sofya’daki Yüksek İslam Enstitüsünde yeni öğrenci kayıtları başladı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

one + four =