Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığınca “Dr.Menduh Kaloshi Aile Sağlığı Merkezi Acil Müşahede Ve Müdahale Odaları” yenilenerek 21 Ocak 2021 tarihinde hizmete sunulmuştur.

Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığı sağlığın kıymetinin çok daha iyi anlaşıldığı salgın döneminde insana ve insan sağlığına hizmet edecek bir projeyi daha Kosovalı kardeşlerimizle buluşturarak Türkiye ve Kosova arasındaki birlik ve beraberliğe, dayanışma ruhuna, tarihi dostluğumuza bir halka daha eklemiştir. Proje kapsamında Dr.Menduh Kaloshi Aile Sağlığı Merkezine; Hasta Yatağı, İdrar Analizör Cihazı, Kan Sayım Cihazı, Mikroskop, Santrifüj Cihazı, Su Distilasyon Cihazı, Dijital Su Banyosu, Klima, Kesintisiz Güç Kaynağı, Bilgisayar, Lazer Yazıcı, Derin Dondurucu Buzdolabı, Bilgisayar, Masa, Sandalye, Soyunma Dolabı ve Malzeme Dolabı alınmış, aynı zamanda odaların aydınlatma sistemi, elektrik tesisatı, zemin ve duvar bakımları yapılarak fiziki şartları iyileştirilmiştir.

Proje bütünüyle Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmiştir.

Türk Temsil Heyeti Başkanlığı olarak, Elezhan’da 3’üncü projemiz başarıyla tamamlanmıştır. Kosova ile yüzyıllardır var olan kardeşlik ilişkilerimizin daha da gelişmesi için bundan sonrada projelerimize devam etmekten mutluluk duyacağız.

Kosovaport

Önceki Haber

Gönül Eli Derneği’nden İHH’ya ziyaret

Sonraki Haber

Bulgaristan’da Kozloduy nükleer santralinin 5. reaktörü güvenlik sorunu nedeniyle devre dışı bırakıldı