TSK’dan Kosova Güvenlik Kuvvetleri’ne askeri eğitim

NATO’nun Kosova’daki  Barış Gücü (KFOR) bünyesinde görev yapan Türk Temsil Heyeti Başkanlığı tarafından Kosova Güvenlik Kuvvetleri (FSK) askerlerine 3 haftalık askeri eğitim verildi.

Kosova’da görev yapan Türk askeri, Kosova askerlerine, askeri eğitim çerçevesinde piyade silahlarının kullanımı ve bakımı ile ilgili  eğitimi verdi.

Eğitimde, farklı kalibrelerde çeşitli hafif ve ağır toppu silahları ile el bombalarının kullanımı ve bakımı hakkında bilgi verildi.

Eğitimde ayrıca katılımcılar, teorik hazırlıkların yanı sıra silah kullanma ve atış yapma becerilerini sergiledi.

Eğitmenlerin özverisiyle FSK askerlerinin piyade silahlarını güvenli bir şekilde kullanma konusunda profesyonellik ve beceri kazandığı belirtildi.

FSK tarafından yapılan yazılı açıklamada, FSK ile Türk Ordusu arasındaki işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen eğitimde, askerlerin, farklı kalibrelerde çeşitli hafif ve ağır topçu silahlarının yanı sıra el bombalarının kullanımı ve bakımı hakkında bilgi sahibi olduğu belirtildi.

Açıklamada, “Eğitimin uygulanması sırasında katılımcılar, teorik hazırlıkların yanı sıra eğitimde öğrendikleri her türlü silah kullanma ve belirli hedeflere atış yapma becerisini de sergilediler.” ifadelerine yer verildi.

Yazılı açıklamada,  eğitmenlerin gösterdiği özveriyle FSK askerlerinin piyade silahlarının güvenli kullanımı konusunda yüksek düzeyde profesyonellik ve beceri kazanmasının sağlandığı belirtildi.

Kosova Savunma Bakanı Armend Mehaj da yaptığı paylaşımda, FSK’nın ,Türk Silahlı Kuvvetleri ile işbirliği çerçevesinde “Piyade Silahlarının Kullanımı ve Bakımı” eğitimini gerçekleştirdiğini açıkladı.

Kosovaport

Read Previous

Türk Devletleri Sendikalar Teşkilatı kuruldu

Read Next

Kalkandelen’de “Memlekette Yaz Kutlamaları” programı düzenlenecek