TRT World, çevrim içi içeriklerin en prestijli medya ödüllerini aldı

TRT World, Uluslararası Dijital Sanatlar ve Bilimler Akademisi (The International Academy of Digital Arts and Sciences-IADAS) tarafından verilen Lovie Ödülleri’nden 4’üne layık görüldü.

TRT’den yapılan açıklamaya göre, dijital sanatların yaratıcı, teknik ve profesyonel ilerlemesini sağlamak amacı ile kurulan IADAS’ın verdiği Lovie Ödülleri sahiplerini buldu.

TRT World, 17 Kasım’da 11’incisi düzenlenen ve Avrupa’nın en iyilerinin ödüllendirildiği törenden 2 Altın Lovie ve 2 Halkın Lovie Ödülü ile ayrıldı.

TRT World’ün dijital video serisi “Bir Hikayem Var”, 30 ülkeden yaklaşık 1000 çalışma arasından çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık alanında Altın Lovie’nin sahibi oldu. Çalışma aynı zamanda aynı kategoride 55 bine yakın oy alarak tüm rakiplerini geride bıraktı ve Halkın Lovie Ödülü’ne layık görüldü.

Bir diğer TRT World yapımı olan “Love Jihad” videosu, tekil kategoride Altın Lovie ve Halkın Lovie ödüllerini almaya hak kazandı. Video, haber ve politika kategorisinde ise finale kaldı.

Londra’nın ilk Uygur restoranını konu alan ve televizyon dalında çekilen kısa belgesel serisi “Renklerin Tadı” ise çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık alanında finale kaldı.

2021 kazananları bugün The Lovie Awards web sayfasında açıklandı. Resmi duyuru, bugün 17.00’da gerçekleştirilecek Lovie Awards sanal töreninde yapılacak.

“Ödüller TRT World’ün başarısını yansıtıyor”

IADAS Yönetim Kurulu Başkanı ve POKE London Yaratıcı Ortağı Nicolas Roope, yaptığı açıklamada, “TRT World, dijital inovasyon ve yaratıcılıkta harika bir hüner göstererek kendi kategorisinde mükemmel bir performans sergiledi. Bu ödül, yaratıcılarının beceri, yaratıcılık ve vizyonunun bir kanıtıdır.” dedi.

TRT World Dijital Müdürü Ahmed El Amraoui de şunları kaydetti:

“Gold Lovie ve People Lovie Awards ödülleri, TRT World’ün birkaç yıl önceki başlangıcından bu yana en yüksek üretim standartlarıyla, insani değerlere sahip çıkan gazeteciliği sürdürmedeki başarısını yansıtıyor. Gazeteciler, muhabirler, editörler ve grafik tasarımcılardan oluşan çeşitli kadromuz, yerel hikayeleri küresel izleyicilere ulaştırmada başarısını kanıtladı. Ekiple gurur duyuyorum ve daha fazlasının geleceğinden eminim.”

Dijital medya alanında verilen ödüller, çalışmaların zorlu ve yüksek standartlarla değerlendirilmesiyle takdim ediliyor.

Read Previous

Sezai Karakoç, ikindi namazını müteakip Şehzadebaşı Camisi haziresine defnedildi

Read Next

Pendarovski: Anayasa tüm vatandaşların eşitliğini ilan ediyor