TRT sanatçısı Emine Karakuş müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı

25. Uluslararası Hıdırellez Bahar Şenlikleri Festivali, dün akşam, Üsküp Yunus Emre Enstitüsü’nün Üsküp’te düzenlediği “Balkan Havaları Konseri” ile son buldu.

Haber: Aydın Davud

TRT sanatçısı Emine Karakuş Kaya ve orkestrası seslendirdikleri şarkı ve türkülerle salonu dolduran müzikseverlere hoş dakikalar yaşattılar.
En eğlenceli balkan halk eserlerinden biri olan “Vardar Ovası” türküsü ise müzikseveleri çoşturdu.

IMG_5968

Üsküp Ordu evinde düzenlenen konsere Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Doç.Dr. Mehmet Samsakçı, Festival Başkanı Şenol Tahir, TRT Makedonya Temsilcisi Bekim Muhtareviç, Anayasa Mahkemesi Üyesi Salih Murat, T.C Üsküp Büyükelçiliği İkinci Katibi Kerim Doğan, MATTO Başkanı Tuna Eyüp Kahveci, Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü İsmail Kocayusufoğlu, bir çok davetli ve müzik sever katıldı.

Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Samsakçı yaptığı konuşmada, 25 yaşındaki festivalin kapanışında TRT sanatçıları tarafından gerçekleştiren Balkan Havaları Konseri’ne enstitünün katkıda bulunması kendisini mutlu hissettirdiğini kaydetti.

Hıdırellez Bahar Şenliği Festivali Başkanı Şenol Tahir yaptığı açıklamada, 25 yıldır organize edilen festival, emeğinin meyvelerini aldığını vurguladı.
Öte yandan, TRT sanatçısı Emine Karakuş Kaya, Üsküp’te bulunmanın sevincini ifade ederken, bu programın düzenlenmesinde emeği geçen tüm kurum ve bireylere teşekkürlerini iletti.

Read Previous

Yaşar Bey Şkupi, birinci sınıf kayıtları başladı

Read Next

111 yaşında 107 torunu var

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *