TRT ile Bosna Hersek Radyo Televizyonu arasında işbirliği anlaşması imzalandı

Saraybosna’da, TRT ile Bosna Hersek Radyo Televizyonu (BHRT) arasında ekipman desteği konusunda işbirliği protokolü imzalandı.

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da, TRT ile Bosna Hersek Radyo Televizyonu (BHRT) arasında ekipman desteği konusunda işbirliği protokolü imzalandı.

Hotel Europa’da gerçekleşen imza töreninde konuşan TRT Genel Müdürü Şenol Göka, imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Bosna Hersek’e daha fazla yardım sağlanacağını belirterek “Daha önceden var olan protokolümüzü genişleterek yeni bir protokol yaptık. Böylece karşılıklı yürüttüğümüz destekle bugüne kadar var olan ilişkilerimiz daha da sağlam temellerle devam edecek” dedi.

TRT’nin, Bosna Hersek’te düzenlediği etkinliklerde BHRT’nin önemli bir partner olduğunu söyleyen Göka, ikili ilişkilerin eğitim ve kültür alanlarında da devam etmesi temennisinde bulundu.

BHRT Genel Müdürü Belmin Karamehmedovic de imzalanan işbirliği protokolünün gelecek dönemde yapılacak çalışmalara ışık tutacağını ifade ederek, başta Türkiye olmak üzere TRT’ye yardımları nedeniyle teşekkürlerini belirtti.

Önümüzdeki dönemde BHRT’ye tam donanımlı dijital stüdyo yapılacağını kaydeden Karamehmedovic, “TRT, her yerde yayın yapabilen dijital aracın tarafımıza tahsis edilmesinde de yardımcı olacak” diye konuştu.

İmza törenin sonunda Göka, Karamehmedovic’e nostaljik radyo hediye etti.

TRT Avaz

Read Previous

DOST partisinin ilk kurultayı 10 Nisan’da yapılacak

Read Next

İngiliz müzisyen James Taylor: “Charlie oldunuz. Paris oldunuz. Peki Ankara olacak mısınız?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *