Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz Kosova Demokratik Türk Partisi KDTP’yi ziyaret etti.

Ziyaretler ilgil KDTP tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’nin güzide Üniversitelerinden olan Trakya Üniversitesi’nin hem eğitim kalitesi, hem de başarılı çalışmaları yanında, Kosovalı Öğrencilere verdiği katkı ve destek, aramızdaki ilişkileri sarsılmaz temeller üzerine inşaa etmemize vesile oldu. Yapılan görüşmenin oldukça verimli geçtiği toplantıda konuşma yapan Rektör Tabakoğlu, ‘Bu güzel ev sahipliği için çok teşekkür ederiz. 

Üniversitemizde yaklaşık 5 bine yakın uluslararası öğrenci eğitim gördü ve her geçen gün sayı artmaya devam etmekte. Kosovalı öğrencilerimizin de hem varlığı hem de başarıları bizleri bir hayli memnun etmekte. Sizlerle kurmuş olduğumuz bu köklü ilişkilerimizin artarak devam etmesi bizler için çok önemli. Sizlere de Parti ve Toplum olarak önümüzdeki süreçte başarılar dileriz. Allah sizlerin yar ve yardımcısı olsun. Eminiz ki toplum KDTP’de birleşecek.

Bu imtihanı da başarılı şekilde aşacağınıza eminiz’ dedi. Görüşmede Trakya Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerimizin kaliteli kurumlarda istihdam edildiği ve Tekno Park projesinin ülkenin kalkınmasında önemli yer edineceğinin altı çizilirken bu ilişkilerin geliştirilmesi konusunda fikir birliğine varıldı.

Parti olarak Trakya Üniversitesi’nin değerli hocalarına nazik ziyaretleri için teşekkür ederiz.”

Kosovaport

Önceki Haber

Bulgaristan’da ehliyetlerin 3 günde değiştirilmesi mümkün olacak

Sonraki Haber

Ünlü oyuncu Toziya, Üsküp’te ameliyat oldu