“Toprak değişimi söz konusu bile olamaz”

Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi toprak değişimi ihtimalinden söz ederken, böyle bir şeyin hiçbir zaman meydana gelmeyeceğini söyledi.

Toprak değişimi ile ilgili haberlerin asılsız olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, “Bu tür bir şeyin tartışılması bile söz konusu olamayacağından size güvence veriyorum. Bir diğer kötülük ise asılsız haberler yayımlanmaktadır. Bu tür fikirlerin kurumlar tarafından dile getirilip getirilmediğinin delillerle veya asılsız haberler olduğunun teyit edilmesi önemlidir. Toprak değişimi daha fazla bir dezenformasyondu”dedi.

Bu vesile ile Cumhurbaşkanı Sırp Belediyeler Birliğinden de söz etti. Thaçi Kosova’nın AB’nin tanıdığı süre içinde bu anlaşmayı uygulayacağını açıkladı.

“Hükümet’in Birlik yönetim ekibini kurması iyi oldu. Çünkü bundan önce Sırbistan bununla ilgili gerginlik yaratmak peşindeydi, biz ise sorumluluğumuz gereğince adımları atmaya devam edeceğiz. Djuriç’i geri göndermekle Sırbistan yine gerginlik yaratmak gayreti içerisindeydi.” diye ifade eden Cumhurbaşkanı Thaçi, Haziran ayında önerinin geleceğini, oysa yılın sonuna kadar Kosovalıların serbest dolaşabileceklerini söyledi.

Kosovahaber.net

Read Previous

Çinli CITY Construction Holding, Bulgaristan’a yatırım yapmak istiyor

Read Next

Kosova’da dev iftar çadırı Ramazan’a hazır

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *