TMV K. Makedonya temsilcisi Baran’dan Enformasyon Toplumu ve Yönetim Bakanı Haliti’ye ziyaret

Türkiye Maarif Vakfı (TMV) Kuzey Makedonya temsilcisi Mehmet Baran, Enformasyon Toplumu ve Yönetim Bakanı Admirim Haliti’yi ziyaret etti.

Enformasyon Toplumu ve Yönetim Bakanlığı’ndan ziyaretle ilgili yapılan açıklamada, “Bilgi Toplumu ve Yönetimi Bakanı Admir Aliti ve TMV Kuzey Makedonya temsilcisi Mehmet Baran arasındaki görüşmede dijital okuryazarlık ve inovasyon konuları ele alındı.” denildi.

Görüşmede eğitim sürecinde teknolojinin kullanımı üzerinde durulduğu belirtilen açıklamada, “Bakan, işbirliğine açık olduğunu vurguladı ve gerekirse yardım etmeye hazır olduğunu ifade etti. Aynı zamanda Baran Bey’in bu yıl okullarında bilişim ve robotik laboratuvarlarının kullanılacağına dair açıklamasını memnuniyetle karşıladı.” ifadelerine yer verildi.

Muhatapların, bu modern zamanda dijitalleşmenin uygulanmasının sadece eğitim süreci için değil, aynı zamanda genel olarak deneyim alışverişinde bulunmak ve tüm vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için çok gerekli olduğu konusunda hemfikir olduğu belirtildi.

Read Previous

Kültür Bakanı Stoyçevska’dan Resneli Niyazi Bey Konağı’na ziyaret

Read Next

Karadağ’da “Avrupa yanlısı” hükümet kurma çalışmaları son aşamada