TMBH’nin yardım tırı Hatay’a doğru yola çıktı

Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan Saraç, ihtiyaç listesine göre doldurulan yardım tırlarının Ankara’dan Hatay’a doğru yola çıktığını açıkladı.

TMBH Genel Başkanı Erdoğan Saraç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Her gün gözyaşlarına boğularak, deprem bölgesini izlemekteyiz. Allah anavatanımız, gözümüzün nuru Türküye Cumhuriyetine bir daha böyle bir affet göstermesin. Bir tekrar vefat edenlere gani gani rahmet, göçük altında ulaşılamayanlara güç kuvvet, yaralılara acil şifalar ve kurtarma ekiplerine de bizleri ziyadesiyle sevindirmelerini Rabb’imizden niyaz ediyorum.

Makedonya Türklerinin milli refleksi ve vicdanı olan Türk Milli Birlik Hareketi depremin ilk saatinden bu yana her türlü destek sağlamak amacıyla kesintisiz hizmet içerisindeyiz. Türkiye’mizin yanındayız. Karınca, kararınca misali, bugün bütün bürokratik engelleri aşarak bir TIR’ımız Ankara’dan Hatay bölgesine hareket etmesinin sevincini yaşamaktayız. Hatay dostlarımızdan aldığımız ihtiyaç listesine göre gorevimizi tamamlama mutluluğu içerisindeyiz. Bir nebze olsa bile yaramız sarılmıştır. Bu organizasyonda emeği geçen bütün Hataylı gönül dostlarımıza da şükranlarımı arz ediyorum.”

Read Previous

Dev çıkarma gemileri depremzedeler için yüzer hastane oldu

Read Next

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hiçbir vatandaşımızı sahipsiz bırakmayacağız