Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH)’nin tüzüğünde değişiklik yapıldı.

TMBH tarafından yayınlanan basın bildirisinde şu ifadelere yer verildi:

Pazar,14 Mart 2021 tarihinde Gostivar-Genel Merkezimizde düzenlenen TMBH Merkez Yönetim Kurulu(MYK) toplantısından komuoyuna şu bildiriyi yayımlamaktayız:

İki gündem noktası üzere tartışan MYK üyeleri, teferuatlı bir biçimde Tüzük Çaliştayından gelen Tüzük değişiklikleri ve 21 Mart 2021 tarihinde Gostivar’da düzenlenmesi kararlaştırılan 4-ncü Olağan Kurultayla ilgili şu kararları almıştır:

  1. Tüzük Çalıştayının son derece başarılı geçtiği ve Şubelerimizden gelen tüzük değişiklikleri devletimizdeki siyasi yasalara ve düzenine uygun bir şekilde gerçekleştiğini büyük bir memnuniyetle kabul etmektedir. Tüzük değişiklikleri MYK tarafından oy birliği ile kabul edilmiş, nihai halini almak üzere Olağan Kurultay onayına sunacaktır.
  2. Ülkemizdeki  covid-19 salgını günden güne yeni tehlikeli boyutlar aldığını ve giderek vaka sayısının ve  ölümlerin arttığını büyük bir endişe ile karşıladığımızı belirtmekteyiz. Hükümetin yetersiz tedbirleri yüzünden salgının önü kesilmediği herkesçe bilinmektdir. Aşıların temin edilememesi ve vatandaşaların bir bölümünün tedbirlere uymaması yüzünden, salgın giderek yeni hiz almakla, bütün vatandaşlarımızın sağlığını tehdit etmektedir. Bu yüzden delegelerimizin sağlığını göz önünde bulundurarak,mevcut şartlarda, 21 Mart 2021 tarihine karar verdiğimiz 4-ncü Olağan Kurultayımız ileri bir tarihe ertelendiğini,oy birliği ile karara bağladığımızı belirtmekteyiz. Şartların düzelmesiyle, 4-cü Olağan Kurultayımızın tarihi ve yeri  MYK tarafından yeniden belirlenecektir.

Bu bildiri kamuoyu yanısıra bütün Teşkilatlarımıza da  gönderilecektir.

Önceki Haber

Ülke genelindeki Bulaşıcı Hastalıklar Kliniklerinde 1.040 hasta tedavi ediliyor

Sonraki Haber

Milli Savunma Bakanı Akar: Yunan komşularımız uzlaşmaz ve kışkırtıcı tutumlarından bir an önce vazgeçmeli