TMBH’nin Merkez Jupa adayının belediyedeki işine son verildi

Türk Milli Birlik Hareketi’nin (TMBH), Merkez Jupa belediye başkan adayı Şahin Şakir’in belediyedeki işine son verildiğini açıkladı.

TMBH’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, söz konusu karar en sert dille kınadıkları belirtildi.

TMBH’den yapılan açıklamayı olduğu gibi yayınlıyoruz:

“31 Mayıs 2022 tarihiyle aldığımız habere göre Merkez Jupa Belediyesi Baş mimarı, Genel Başkanımızın değerli danışmanı Sayın Şahin Şakir’in Belediyedeki görevine kayyumun kararıyla son verildiğini öğrenmiş bulunmaktayız.Şahsım adına ve Makedonya Türklerinin milli refleksi ve vicdanı olan bütün mensuplarımız adına bu kararı en sert dille kınıyoruz . İki defa Belediye başkanı seçilemeyen ve Türklere karşı hükümetin safında yer alan, adını zikretmekten utandığımız bu zalimin, gerçekten halk arası nasıl bir zalim olduğunu bu kararnameyle ispatlamıştır.

Yaklaşık 10 yıl Belediye Başkanı olarak, seçmenin neden seçime katılmadığını araştıracak yerde, rakibine kin ve nefret besleyerek, bütün ahlaki ,milli ve manevi değerleri çiğnediği anlaşılmıştır. Sözde bir Türkün başka bir Türk’e kin kusması ,bu adamın hükümetin elinde uşak olduğunu göstermektedir. Türkler arası fesad ve fitne sokmanın yanısıra çekememezliği de maharet bilen bu utanmaz kayyum, aradığı için Hak’tan ve halktan belasını bulacaktır.Türk Milli Birlik Hareketi olarak, Şahin Şakir kardeşimizin arkasında olduğumuzu ve hakkını sonuna kadar savunacağımızı herkesin bilmesini isteriz. Bugün TDP sıralarında olan bu haddini bilmez kayyumun bu tutumunu partisi kınamaz ise, bu adam yaptığından dolayı vicdan muhasebesi yaparak özür dilemese, TMBH olarak TDP ile bütün ilişkilerimizi donduracağımızı kamuoyuna bildirmekteyiz.

Genel Başkanımızın Kastamonu dönüşü, bir basın toplantısı düzenleyerek kamuoyuna konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi sunacağız. Bir tekrar, sadece Belediye Başkanı adayı yarışında karşısına çıktığı için, işten, ekmeğinden men edilen Şahin Şakir kardeşimize yapılan bu hamleyi kınıyor ve hukuki süreçte, kimin görevini istismar ettiğini kamuoyuna sergileyeceğiz.”

Read Previous

ABD: Türkiye’nin Rusya-Ukrayna savaşındaki diplomatik çabalarını destekliyoruz

Read Next

Hırvatistan: Rusya karşıtı yaptırımlar işe yaramıyor, Putin gülümsüyor