17 Ekim 2021 tarihindeki yerel seçimlerin ikinci turunda seçime katılım barajına ulaşılamamasından dolayı Türk belediyesi olan Merkez Jupa’da dün yeniden seçim yapıldı.

Seçimin geçerli sayılması için gereken 3/1’lik çoğunluk yine yakalanamazken seçime katılım oranı % 29,96’da kaldı.

Devlet Seçim Komisyonu (DSK) tarafından açıklanan resmi olmayan verilere göre, Türk Demokratik Partisi (TDP) adayı Ariyan İbrahim 1.887 (%89,01) oy, Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) adayı Şahin Şakir ise 165 (%7,78) oy aldı.

Seçimlerin ardından TDP’nin Türk Milli Birlik Hareketi’ne (TMBH) yönelik ağır ithamlarına TMBH’den cevap geldi.

TMBH’nin açıklamasını olduğu gibi yayınlıyoruz:

“TDP’nin bu mesnetsiz, dayanağı olmayan, Türkler arası nifak ve çekememezliği teşvik eden bildiriyi baştan sonuna kadar reddediyor, olduğu gibi kendilerine iade ediyoruz. Belli ki bu bildiriyi yazan veya yazanlarda bir akıl tutulması vuku bulmuştur. Düşmanı kendi sıralarında arayacak yerde, başka mecralara dem vurması, bugüne kadar idare ettiği belediyemizi düşürdüğü durumunu gizlemek istediğini göstermektedir. Devletin ve hükümetin bütün desteğini yanına alarak, başarılı bir seçim organizasyonu gerçekleştiremediği için “çamur at, iz kalır” misali beyisizce Türklerin arasına, akrabaların arasına girerek, bölücülük ve nifak sokarak, sadece kendi menfaatini düşünerek etrafa zehir saçmaktadır. Son 20 yıl Belediye Başkanlığı görevinde olacaksınız, etekten eteğe gezerek iktidarda kalacaksınız ve hiç utanmadan Merkez Jupa Belediyemizin bu hale neden düştüğünü göremeyecek kadar sağır ve kör olacaksınız. Bir çakıl taşı hizmet götürmeyeceksiniz ve insanlarımıza istihdam oluşturamadığınız için, gurbete gitmelerini anlayamayacak kadar basiretsiz olacaksınız. Belediyemizdeki bugünkü durumunun müsebbibi sizsiniz. Bu sorumlukluktan böyle mesnetsiz bildirilerle kendinizi kurtaramazsınız. Siz davaya şahsi çıkarlar için peşkeş çekmişsiniz. Bu yüzden sizinle aynı değiliz. Siz Türklükten geçiniyorsunuz, biz ise kayıtsız, şartsız Türklüğe hizmet ediyoruz. Biz birlik ve beraberliğe davet ediyoruz, siz ise bölücülüğe. Bu yüzden bölücü, bozguncu maharetleri sizin özelliğinizdir. Al sancağa gelince, sizin bizlere sınayacağınız bir tek özelliğiniz bile yoktur.

Dün gerçekleşen seçime gelince, aşağıda belirteceğimiz hususlardan nasıl bir ahlak sahibi olduğunuzu anlatmaya yeter ve artar. Biz para karşılığında hiç kimseyi seçime çıkarmadık, bize oy vermek için kimseye  sizin gibi şantaj yapmadık ve kimseyi tehdit etmedik.Başka kimlikle, başkasının adına sandıklarda oy kullandırmadık. Gurbetçilerimizi yol masraflarını karşılayarak küçük düşürmedik ve bu otobüslerle gelenleri size oy vermediği için İtalya dönüşü kendilerini Gostivar’da indirmedik. Bu gurbetçilerimizi kirli oyunlara alet ederek, mu masrafları nerden kapattınız. Siz insanımızın siyasi iradesine tecavüz ederek, ahlak yapısıyla oynadınız. Finans raporlarınızda bu masraflar görünmüyor. Kimden maddi destek sağladınız, sormak lazım. Sırf bize oy versin diye Türklerin hür iradesine hipotek koymadık ve Yunanistanın keyfini yerine getirmek için devletimizin isminin ve anayasasının değişmesine oy kullanmadık. Ana vatanımıza veto koyan hükümetlerin yanında olmadık. Milli manevi değerlerimiz neyi gerektirirse kimsenin gözyaşına bakmadan, kariyer yapmadan, milletimizin ve anavatanımızın yanında yer aldık.

Ramazanın yüzü suyu hürmetine, bu defa bu kadarla bu zorunlu açıklamaya son veriyoruz.

 Kör dövüşü şeklinde Türkler arası kavgaları tasvip etmediğimiz için bu ağır, mesnetsiz iddialara zorunlu aşıklama mecburiyetinde olduğumuz için başata soydaşlarımızdan ondan sonra bütün vatandaşlarımızdan özür dilemekteyiz.”

Önceki Haber

Sırbistan Cumhurbaşkanı’na göre, Rusya’ya yönelik yaptırım, ülkesinin ilkelerine mal olur

Sonraki Haber

Akaryakıt fiyatlarına bir zam daha