Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH), 15 Temmuz seçimleri ve koronavirüs ile alakalı basın bildirisi yayınladı.

TMBH’den yayınlanan paylaşımda “Makedonya Türk’lerinin milli refleksi vicdanı ve umudu olan TMBH olarak, koronavirus vaka ve ölüm sayılarından dolayı son derece üzüntülüyüz. Bu şartlar altında seçim kampanyalarının yapılmasının ne kadar insani olduğu, düşündürücüdür. Hükümetin kendini seçim atmosferine kaptırıp, koronavirus ile mücadelede yetersiz kalmasını tekrar kınıyoruz” denildi.

TMBH’den yayınlanan basın bildirisinin devamında şu ifadelere yer verildi;

TMBH bütün sağlık protokollerine riayet ederek, geçtiğimiz gün, koalisyon ortağımızın, genel başkan yardımcısı, Sn. Aleksandar Nikoloski ile birlikte Doyran, Valandova ve Bogdantsi’deki seçim proğramına katıldı. Ardından Genel Başkanımızın refakatındaki Heyet, Doyran’daki soydaşlarımızı evlerinde ziyaret ederek seçim proğramımızı takdim etti. Soydaşlarımız hükümete ve belediye başkanlarına son derece kırgın ve kızgın. Eski Doyran, Yukarı mahallede yaşayan soydaşlarımızın yıllarca asfalt talebinin karşılanmaması ve altyapının olmaması, belediyeye başvurdukları zaman ise “Türklere yol yok!” cevabını almaları, soydaşlarımızı derinden üzmektedir. Biz inşallah bu yolu kendi imkanlarımızla yapacağız ve hükümet olduğumuzda diğer soydaşlarımızın da sıkıntılarına tercüman olmaya devam edeceğiz.
Devamında ekibimizle birlikte Çalıklı, Dedeli, Kalkova, Pirava ve Yosifovo’da soydaşlarımızla buluştuk.
Milletvekili adaylarımız Tahsin Ibrahim ve Furkan Çako, Rostuşa, Skudrinye, Merkez Jupa, Gostivar ve civar köyleri gezerek parti proğramını, vatandaşlarımıza sundular.

Önceki Haber

Sırbistan’da “Yaratıcı Yazarlık” konulu çalıştay gerçekleştirildi

Sonraki Haber

Bulgaristan daha büyük bir salgın dalgasına hazırlanıyor