TMBH’dan taziye mesajı

Türk Milli Birlik Hareketi yaptığı bir yazılı açıklamada İstanbul-Veznecilerdeki terör saldırısının bütün Türk Dünyasına karşı yapılmış bir terör saldırısı olarak kabul ettiklerini vurguladı.

Türk Milli Birlik Hareketi’nin taziye mesajında şunlar belirtiliyor:

“Makedonya Türklerinin milli refleksi ve vicdanı olan Türk Milli Birlik Hareketi’nin bütün mensupları İstanbul-Veznecilerdeki terör saldırısyla derinden sarsılmış bulunmaktadır. Ramazan sevincini yaşamakta iken bu menfur saldırı sevincimize gölge düşürmek istemektedir. Melunlar tarafından gerçekleşen bu menfur saldırı yalnız anavatanımız, gözümüzün nuru olan Türkiye Cumhuriyetine değil, bütün Türk Dünyasına karşı yapılmış bir terör saldırısı olarak kabul ediyoruz. İnsanlıktan aciz olan bu gruplar anavatanımıza olan inancımızı hiçbir zaman sarsamayacaktır. Anavatanımızın birlik ve beraberliği, toprak bütünlüğü ve güçlü olması bizim de şiarımızdır. Bu yüzden şartlar ne olursa olsun herzaman kayıtsız şartsız anavatanımızın yanında yer aldığımızı herkesin bilmesini isteriz. Anavatanımız,güçlü Türkiye Cumhuriyeti bu terörü bitirecek devlet kapasitesine sahiptir ve er veya geç bu lanet Türkiyenin gündeminden çıkacaktır. Merhamet etmeyene merhamet edilmeyecektir. Bu terorü destekleyen bütün taraflar da hiçbir zaman iflah olamayacaklardır. Terörü her zaman için lanetliyor ve kınıyoruz.

Aziz Cumhurbaşkanım

Acınız derindir ve bütünüyle acınızı paylaşmaktayız. Bu menfur terör saldırısında şehit düşen polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan gani gani rahmet, mekanları cennet olsun, yaralanlara acil şifalar niyaz ediyoruz.
Türkiyenin başı sağ olsun.”

Read Previous

Üsküp’te örnek davranış; ihtiyaç sahiplerine ekmek bedava

Read Next

Türkiyeli genç diplomatlar Kosova Meclisi’nde

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *