Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH), Gostivar’da yerel seçim değerlendirme toplantısı düzenledi.

TMBH’den yayınlanan basın bildirisinde şu ifadelere yer verildi:

17 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşen 2021 Belediye seçimleri ile ilgili Gostivar teşkilatımız teferruetlı bir rapor üzere tartışmış ve konuyla ilgili önemli tespitler yanısıra  geldiğimiz nokta üzere konuya açıklık getirmiştir. Genel Merkezden gelen talimat üzere hem yurd içinde ki durumları göz önünde bulundurarak hem de yerel çapta ki beklentilerimizi gerçekleştirmek üzere iki eksende faaliyetlerimiz gerçekleşmiştir. Makedonya çapında aldığımız neticelerin son derece memnun edici olduğunu vurgulayarak ikinci turda bu başarının daha da belirgin olacağının altı çizilmiştir.

Muhalefet adaylarını destekleyen bütün soydaşlarımıza üye ve sempatizanlarımıza teşekkürlerimizi bildirmekteyiz. Ülkede yeni bir dönemin habercisi olarak hükümet  ve ortaklarından duydukları memnuniyetsizliği açıkça ortaya koyarak, iktidarı al aşağı ertmek için önemli, cesur ve son derece demokratik bir duruş serglemişlerdir. Vatandaşlarımız  değişimden yana olduklarını ortaya koymuş ve adeta gelişmelerin yol haritasını çizmişlerdir.

Makedonyanın hür, demokratik, modern bir devlet olma vurgusuna damga vurmuşlardır. Gostivar Teşkilatı olarak Gostivardaki seçimlerle ilgili bütün gayretlerimize rağmen beklentilerimizin çok altında netice aldığımızın üzüntüsü içerisndeyiz. Gostivar Şubesi olarak son derece uyumlu ve hiç kimseyi incitmeden ve hiç kimseyle sataşmadan bir kampanya yürüttük. Sağlık protokollerine özel önem göstererek kalabalıklarla değil, bireysel görüşmelere  ağırlık vererek,kampanya yürüttük.

Soydaşımızla,vatandaşlarımızla olan görüşmeler son derece samimi ve büyük destekle karşılanmıştır. Muhaliflerimiz ve iktidar ortakları olan Türk partileri, yalancı vaadlerle,kirli, ali cengiz oyunlarıyla ve her şeyden önce öğretmen ve kamu kuruluşlarında çalışan memurlarımıza yaptıkları baskı ve tehditlerle neticeleri  lehine cereyan etmesini temin etmişlerdir. Biz hiçkimsenin hür iradesine baskı yapmadan, hileye başvurmadan yolumuza devam ettik ve edeceğiz, Bu kaymaların önlenmesi için gereken ne ise yapılacaktır ve Gostivardaki soydaşımızı hem töhmetten hem de bu baskılardan kurtarmak için elimizden gelen gayreti esirgeyemeyeceğiz.

Gostivar’da bir lise sınıfın kapanması ile ilgili sunduğumuz gayretlein her kesimden son derece olumlu ve bize yakışır bir tutum olarak değerlendirirken TDP’nin suskun kalması ve Hükümette ki temsilcilerinin sınıfın kapanmasını uygun bulması, halkımız tarafından şiddetle kınanmasına rağmen bu tepkiyi haklı olarak seçim sandıklarında göremedik. Hükümetiin etkisi altında kalan soydaşlarımıza üzülüyoruz ve emanetleri hak edilenlere teslim edemediklerinden dolayı töhmet altında kaldığklarını üzülerek belirtmekteyiz. Hele ATATÜRK İlk okulu müdürünün, Lise öğretmenliyle okulun öğretmenlirinin dayanışma içerisinde olmaması emirleri, baskıların boyutunu ortaya koymaktadır. Bu öğretmenlerle eğitim gibi bir davanın nereye  kadar gidebeliceğimizin de soru işaretlerini yaşamaktayız.

Güdümden kurtulmalarıgereğini hatırlıatıyoruz ve tarafımızdan kendilerine hiçbir zaman böyle bir hamle yapılmamıştır ve yapılmayacağını tekrar ediyoruz. Gostivar Şubesi olarak sorumluluk gereği üzerimize ne düşerse, Genel Merkezimizle danışarak yapılacağından herkesin emin olmasını isteriz. Bir tahminimiz yüzde yüz doğru çıktı. Belediye başkanı adayımız olan Dr, Arben Taravari bizim  de oylarımız sayesinde birinci turda nihayi galibiyetini küçük bir farkla kazanamamıştır.

Belediye Meclisinde üyemizin olmamısana  rağmen, verdiğimiz söze sadık alarak ikinci turda da Arben Taravari’yi destekleyeceğimizi kamuoyuna bildirmekteyiz.Onun da yapılan anlaşmaya sadık kalacağından eminiz.

Bu vesileyle Gostivar Belediyesine seçilen Meclis üyelerini tebrik eder, ortak sorunlarımız üzere ortak savunma refleksini göstereceklerine inanıyoruz. Bir tekrar seçimlerin milletimize, vatan bildiğimiz Makedonya Cumhuriyetine hayırlara vesile olmasını Rabb’imizden niyaz ediyoruz. Gostivar Teşkilatı toplantımıza ,Genel Başkanımız Erdoğan Saraç ve MYK üyerimiz de katılarak, değerlendirmeye sundukları katkılarından dolayı da şükranlarımızı arz ediyoruz. Bunda da bir hikmet var anlayışıyla,çare var iddiamızı sürdürüyoruz.

Önceki Haber

Dünyada 2020’de bir dakikada 3 milyon maske kullanıldı

Sonraki Haber

“Elektrik fiyatında yıl sonuna kadar artış olmayacak”