TMBH, seçimler için VMRO DPMNE ile anlaşıldığını açıkladı

Saraç

TMBH

Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan Saraç, yaklaşan seçimlerle ilgili ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristiyan Mickoski ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Türk Milli Birlik Hareketi’nden (TMBH) konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türk Milli Birlik Hareketinin talebi  üzere, dün VMRO-DPMNE Genel Merkezinde muhalefet lideri ve VMRO-DPMNE Genel Başkanı Sayın Prof.Dr. Hristiyan Mickoski ve TMBH Genel Başkanı Sayın Erdoğan SARAÇ arasında bir görüşme gerçekleşti. İki dost arasında son derece büyük bir samimiyet içinde geçen bu görüşmede, “Makedonyanın İmarı için” koalisyon ortakları olarak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Heyetler halinde yapılan iki görüşmede var olan pürüzler atlatılmış ve nihai anlaşma gerçekleşmiştir. Gürüşme esnasında seçim mevzuatı yanısıra anavatanımızla olan son derece iyi ilişkilerin, ticari ilişkilerde de aynı düzeye ulaşması için ayrıca gayretlerin olacağını altı çizildi. Ayrıca Türklerin hakça  temsil ilkesi konusunda temsiliyet garanti altına alınmış hak ve özgürlüklerin, özellikle eğitimde var olan sorunların çözüme ulaşması müzakere konusu olmuştur.

“Makedonya’nın İmarı” içinde yer alan  en sadık ortaklardan biri olarak bu görüşmede Türk Milli Birlik Hareketi  yasama ve icrada yani parlamentoda ve hükümette yer alacağımızın garantisi verilmiş ve anlaşma böyle sonuçlanmıştır.

Bu anlaşmanın  hafta sonu bütün ortaklar arasında kamuoyu önünde imzalanması düşünülmüştür.”

Read Previous

Yunanistan sınırında 34 düzensiz göçmen yakalandı

Read Next

Ocak ayında ortalama net maaş 39.542 MKD oldu