Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH), seçim kampanyasına Butel’de devam etti.

TMBH’den yayınlanan basın bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

Aziz vatandaşlar.
Geçtiğimiz gün, yine koronavirus vakalarından ve can kayıplarından, son derece üzgün olduğumuzu ifade etmekteyiz. Seçim hükümetinin anlayışsızlığı yüzünden, bu tür bir seçim kampanyası yürütmekteyiz. Hem vatandaşın, hem de kendi sağlığımıza pür dikkat ederek kampanyamızı yürütmek mecburiyetindeyiz. Vatandaşlarımızın, soydaşlarımzın bize karşı olan saygınlığını el uzatarak kucaklayarak yapamadığı için de üzgünüz. Bu yüzden bu seçimlerin, normal şartlar altında yürütüldüğünü söylemek mümkün değildir.
Makedonya Türklerinin milli refleksi, vicdanı ve umudu olan TMBH, geçtiğimiz gün de faaliyetlerini sürdürmüştür. Genel Başkanımız gün içerisinde MTV4 proğramına misafir olarak, bir saatlik süre içerisinde, güncel durumlara ve sorulara aydınlık getirmiştir. Akşam saatlerinde Üsküp şube başkanımız, 1. ve 2. Seçim Bölgesi Seçim Kurmay Başkanımız Cüneyt RUŞİT Bey ve ekibiyle, Makedonya’nın imarı için koalisyonunun Butel mitingine katıldık. Ondan sonra, yine Üsküp’lü eski dostlarımız ve sempatizanlarımızın ev ziyaretlerinde bulunduk.
Ayrıca seçim kurmayı başkanımız ve 6. Bölge Milletvekili Adayımız Sayın Furkan ÇAKO, MTV4 proğramının misafiri olarak, bir saatlik proğramda TMBH’nin proğramının bir bölümünün tanıtımını yapmıştır. TMBH, Makedonya Türklerinin birlik ve beraberliğindeki gayretlerini dile getirmiş ve hedefe varıncaya kadar bu gayretlerin eksik olmayacağının altını çizmiştir. Bu anlayışla kampanyamıza devam ederek 15 Temmuzda hedefe ulaşacağımdan eminiz.

Önceki Haber

Kocaeli’deki Bulgaristan göçmenlerine Büyükşehir’den evrak desteği

Sonraki Haber

Zaev: VMRO DPMNE partiyi imar etmek için muhalefette kalacak