Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH), seçim çalışmalarına ziyaretler ile devam etti.

TMBH tarafından yayınlanan basın bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

Seçim kampanyası, yavaş yavaş sona doğru gelmektedir. Malesef koronavirus vakaları ve ölümleri bizleri derinden üzmektedir. Bu şartlar altında hem proğramımızı tanıtmak, hem de seçime katılmak için gayret sunmaktayız.
Dün, TMBH’nin üç milletvekili adayı, sabahın erken saatlerinde, Makedonya Türklerinin çatı örgütü olan, MATÜSİTEB’i ziyaret etti. Genel Başkanımız ve Milletvekili adaylarımız Tahsin İBRAHİM ve Furkan ÇAKO, bugüne kadar MATÜSİTEB ile olan ilişkilerimizin son derece samimiyet içinde olduğunu ve bunun devam edeceğine yürekten inandığımızı belirttik. Bu işbirliğinin, Makedonya’daki Türklerin refaha, huzura ve daha kaliteli bir yaşama vesile olacağının inancını taşımaktayız. MATÜSİTEB Genel Başkanı Sayın Hüsrev EMİN, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirirken ortak menfaatler konusunda işbirliğinin kaçınılmaz olduğunu belirtmiştir.
Öğle saatlerinde kurulumuz geçici Reis-ul-ulema Hafız Şakir Ef. FETAHU’yu, Makedonya İslam Birliği makamında ziyaret ederek başlatılan bu sürecin hayırlara vesile olmasını ve bu makamın, güçlü bir konuma gelmesi temennilerimizi sunduk. Kendileri, ziyaretimizden dolayı memnuniyetini ve teşekkürlerini dile getirdi. Ayrıca süreç ile alakalı teferruatlı bilgi sundu ve Makedonya İslam Birliğinin güçlü bir dini teşkilat olması için işbirliğinin esas olduğunu belirtti. Makedonya İslam Birliği’ne karşı olan yapıcılığımız devam edeceğine ve bu konuda özellikle Türk kadrolarının yer almasının sağlanacağına yürekten inanıyoruz.
Üsküp dönüşü Kalkandelen’de tarihi Alaca Camii, 6. Bölge Milletvekili adayları ve Listebaşı adayı Dafina STOYANOSKA ile ziyaret edildi ve Camiinin tarihçesi hakkında bilgi verildi.
Gün içerisinde Genel Başkanımız Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına seçilen değerli hemşehrimiz ve dostumuz Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP Beyefendi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bu esnada menuniyetimizi dile getirirken tecrübesiyle ve saygınlığıyla bu sorumlu görevi layıkıyla, başarılı bir biçimde sürdüreceğine emin olduğumuzu belirtti.

Önceki Haber

Kosova ile Arnavutluk’un ortak konsolosluğu açıldı

Sonraki Haber

TDP seçim kampanyasına Kalkandelen’de devam etti