Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH), seçim çalışmalarına ülkenin doğusunda devam etti.

TMBH heyeti Konçe, Radoviş ve Ustrumca’da halkla buluştu.

TMBH tarafından yayınlanan basın bildirisinde şu sözlere yer verildi;

TMBH koronavirus tedbirlerine uymak şartıyla, seçim çalışmalarına, son sürat devam etmektedir.
Geçtiğimiz gün Genel Başkan ve refakatındaki Heyet, Konçe, Radoviş ve Ustrumca bölgelerini ziyaret etti. Konçe’deki halkla buluşmada, muhalefet lideri Hristiyan Mitskoski ile halka seslenen Genel Başkanımız Erdoğan SARAÇ, 30 yıldır Konçe’nin yanında olduğumuz gibi, hükümet dönemimizde de Konçe’nin yanında olacağımızı söyledi ve bütün dostlarının gönlünde olmasından dolayı çok memnun oldu. Konçe’de 6’dan 9’a kadar Türkçe eğitimin sağlanacağının sözünü verdik.
Radoviş’te yapılan halkla buluşmada, muhalefet lideri 1000 projeyi içinde barındıran proğramı tanıttı.
Akşam saatlerinde, Eski Savunma Bakanı Zoran Konyanoski ile Yüksek Mahalleyi ziyaret ederken, büyük bir kalabalık ve coşku ile karşılandı. Halkımızın sıkıntılarını dinleyen Genel Başkanımız ve ekibi en büyük sorun olan su sorunun, hükümet ve anavatanımız tarafından halledileceğinin sözünü verdi. Ayrıca nüfusu artan Yüksek Mahalle için hükümete yeni bir yerleşim planı sunacağımızın müjdesini veriyoruz.
Ustrumca’da Yeni Mahalleyi ziyaret eden ekibimiz, kalabalık bir halkla buluşma gerçekleştirdi. 6’dan 9’a kadar Türkçe sınıfların açılması ve işsizlik sorunun çözümü için uğraş verileceğinin sözü verildi. Bu sözlerin gerçekleştirilmesi bizim şiarımızdır. Halkımız mevcut hükümetin, Türkiye ile aramıza mesafe koyma çabasından son derece rahatsızdir. TMBH Makedonya’nın Türkiye ile olan ilişkilerinin en üst seviyeye çıkması için gayret sarf edecek ve bunu temin edecektir.
5. Bölge Milletvekili adayımız Tahsin İBRAHİM, Merkez Jupa, Rostuşa ve Debreşte bölgelerini ziyaret ederek halkla buluştu.
6. Bölge Milletvekili adayımız Furkan ÇAKO, Gostivar Saat Camii civarinda kurulan standımızda vatandaşlarımızla bir araya geldi. Ardından Aşağı Banisa’da halkla buluşup seçim proğramımızın tanıtımını yaptı.

Önceki Haber

‘ABD Kovid-19 tedavisinde kullanılan ilacın tüm stokunu satın aldı’ iddiası

Sonraki Haber

THP halkla buluşmalara devam ediyor