TMBH Merkez Jupa seçim kampanyasın Novak Köyü’nde başladı

17 Ekim 2021 tarihindeki yerel seçimlerin ikinci turunda seçime katılım barajına ulaşılamamasından dolayı Merkez Jupa’da 17 Nisan’da yeniden seçim yapılacak. 

Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan Saraç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Merkez Jupa Belediye Başkanı seçimi kampanyasına Novak Köyü’nde başladıklarını duyurdu.

Saraç’ın paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

“Merkez Jupa Belediye Başkanı seçimi kampanyamıza şirin köyümüz Novak’ta cuma namazına katılarak başladık. Kıymetli dava arkadaşım, Novak Camisi imamı Zihni Seydi kardeşimizin hutbesi ve tilavetiyle huzur bulduk. Cuma namazı çıkışımızda gençler ve yaşlılarla bir araya geldik. İki kesim gurbetten sitem ediyor. Ben yeni evlerin yapılması sevindirici olarak görürken “Hayır başkanım, gençler Italyadan geri dönmüyorlar” yakınıyorlar. Bir tek fabrikamız okulunun dışında hiçbir yatırım yok, dolayısıyla istihdam da yok dem vuruyorlar. Katılmamak mümkün değil.

Ondan sonra Pralenik köyümüzü ziyaret ederek ,gençlerle görüşüyoruz. Durum aynı. Tek yatırım TiKA’nın okul inşaatı, ancak 25 öğrencimiz varken, bugün 1-5 kadar 6 öğrencimiz var. Bu veriler de göçün neye yol açtığını açıkça ortaya koymaktadır. Kocacık köyümüze geliyor, dost ziyaretlerinden sonra Merkezi okulumuzu ziyatet ediyoruz. Öğretmenlerle selamlaştıktan sonra, kadim dostum Akif müdürümüzü ziyaret ediyoruz. Son derece samimi ve kardeşçe sergilenen misafirperverliğe diyecek yok. Okulla ilgili en yeni bilgileri almak üzere konuya başlıyorum. Müdürümüz eksik olmasın, geçmişte yaptıklarımızdan dem vurarak o günleri hatırlatıyor. Başkanım seni kimse unutamaz, herkese o günleri hatırlatıyorum, sen bir başkasın başkanım diyor” müdürümüz ve sıkıntıları dile getiriyor.

Orası Makedonya Türklerinin çok önemli bir kalesidir hiç şüphesiz, ancak durumlar yeni bir komutana gerek duyulduğunu göstermektedir. Bu gidişata dur demek lazım. Kalenin içten fethedilmesine izin veremeyiz. Hilal var, çare var- diyoruz. Hep beraber yeniden sefere gidiyoruz. Sefer bizim Zafer Allah’ındır. Merkez Jupa büromuza dönüp bir değerlendirme yapıyoruz. Belediye Başkan adayımız Sayın Şahin Şakir’in gayretlerini ve iyimserliğini takdir ediyorum. Başarı inanlarındır. Katılım endişesi olsa bile, seçim kazanın kaynadığını görmek beni ziyadesiyle memnun etti. Er veya geç bu değişim olacak. Ayrıca ikinci başkanımız Sayın Caner Sezair ve Belediyeden sorumlu lise hocamız Sayın Zihni Seydi’nin gayretlerine de teşekkür ediyorum. Gençlerimizden Florin ve Deniz kardeşlerime de şükranlarımı arz ediyorum. Çok güzel bir buluşma oldu. Her şey bize göre oluncaya kadar…”

Read Previous

TBMM Başkanı Şentop: Balkanlara hizmet ve destek bizim için vefa borcudur

Read Next

Fransa’da halk cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına gidiyor