TMBH, Merkez Jupa Belediye Başkan adayını belirliyor

Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH), gerekli katılım barajı sağlanamadığı için ikinci kez tekrarlanması beklenen Merkez Jupa seçimleriyle ilgili bir açıklama yayınladı.

TMBH’den konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Dün  akşam Merkez Jupa Belediye Başkan adayının seçimini yapmak üzere Merkez Jupa’daki büromuzda, Genel Başkan Sayın Erdoğan Saraç ve MYK Üyemiz Türker Emrullah ile MYK Üyemiz Celal Şare, Merkez Jupa Teşkilatı yöneticilerimizle bir araya geldi. Seçim yasasının öngördüğü gibi teknik açıdan seçime hazır olduğumuzu ifade eden Genel Başkanımız Erdoğan Saraç, konu üzere Genel Başkan Yardımcımız Sayın Caner Sezair, Bölge Teşkilat Başkanımız Sayın Zihni Seydi, Genel Başkan Başdanışmanımız Şahin Şakir ve üyemiz Deniz Hasan söz alarak bir durum değerlendirmesinde bulundular. Yapılan bütün yoklamalardan sonra, Belediye Başkan adayı için iki ismin öne çıktığı anlaşıldı. Adaylık listelerin teslim edilmesine iki gün kala nihai aday tespitimiz cuma gününe kadar Genel Merkezimize havale edilmiştir.

Yarın akşam Gostivar’da toplanacak olan MiK nihayi adayı belirleyecek ve pazar günü Seçim komisyonuna seçim mevzuatı gereği basvuruda Genel Başkan Yardımcımız Sayın Caner Sezair bulunacaktır. Seçimlerin bütün Jupa’daki soydaşlarımıza hayırlı olmasını  niyaz ediyoruz.”

Gurbetçilerin yoğun olduğu belediyede, ekim 2021 ve nisan 2022’de düzenlenen seçimlerde toplam seçmenin 1/3’lik gerekli katılım barajı sağlanamadığı için belediye başkanı için seçim ikinci kez tekrarlanması bekleniyor.

Read Previous

Cumhurbaşkanı Pendarovski, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile görüştü

Read Next

Türkiye’ye satılacak F-16’lar için Yunanistan şartı gelebilir