Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH), seçim kampayasına düzenlediği ziyaretler ile devam etti

TMBH heyeti, Radoviş, Alikoç, Kocali ve Buçim’i ziyaret etti.

TMBH ziyaretler ile alakalı yayınladığı basın bildirisinde şu ifadelere yer verdi;

Dün seçim kampanyamız son derece yoğun bir biçimde, sabahın erken saatlerinden, gecenin geç saatlerine kadar devam etmiştir. Genel Başkanımız Sayın Erdoğan SARAÇ ve beraberindeki Heyetimiz, Milletvekili adayımız Tahsin İBRAHİM ve 4. Bölge Listebaşı adayı Aleksandar NİKOLOSKİ, Eski Savunma Bakanı Zoran KONYANOVSKİ, Milletvekili adayı Prof. Dr. Zdravko TRAYANOV ile saat 11 sularında, Türkiye menşeyli Dekor Tekstil fabrikası ziyaret edilmiştir. Üç yıl önce, bünyesinde 200 kişi çalıştıran ve çoğunluğunun Türk kökenli soydaşlarımız iken bugün hükümetin yanlış politikaları yüzünden bu şirketimiz 19 kişi ile ayakta durmaya çalışmaktadır. Şartların 15 Temmuzdan sonra iyileştirileceğinin ve mevzuatta olan sorunların çözüme ulaşacağının vaadini verdik. Bunun üstüne işletme sahibi, 6 ay içerisinde işçi sayısının 500’e çıkarabilecek kapasiteye sahip olduğunu ve bu çalışanların çoğunluğunun Türklerden oluşturacağını belirtti.
Akabinde ekibimiz Radoviş şehir içi ev ziyaretlerinde ve daha sonra Alikoç, Kocali, Buçim ziyaretlerinde bulunarak, soydaşlarımızı dinlediler ve çözüm yollarını dile getirdiler. Akşam saatlerinde Konçe ve Gradaşor köyünü ziyaret ederek, bugünün seçim proğramını bütünlediler.
Konçe ve Gradaşor’da kalabalık sayıda soydaşla karşılanan Heyetimiz, Konçe’de “Gotse Delçev” ilkokulunda, anayasa ve yasa gereği 6’dan 9’a kadar Türkçe sınıfların açılacağı vaadi verildi. Yine Vasilovo Belediyesine bağlı Gradaşor yerleşim yerinde daha önceden tarafımızca 1’den 5’e kadar temin edilen Türkçe sınıfların, iktidarımız döneminde 6’dan 9’a çıkarılacağının garantisini verdik.
Radoviş bölgesinde birlikte olduğumuz Sayın Tahsin İBRAHİM, Plasnitsa ve Kırçova’da koalisyon ortaklarımızın ortak faaliyetlerine katılmıştır.
Milletvekili adayımız Sayın Furkan ÇAKO, Gostivar Meclis üyemiz Ertan YAKUP ve Gençlik teşkilatımızın neferleriyle Kalkandelen’deki soydaşlarımıza ev ziyaretlerinde bulunmuştur. Daha sonra koalisyon ortaklarımızın diğer milletvekili adaylarıyla Türk Mahallelerini gezerek seçim proğramımızın tanıtımını yapmıştır.

Önceki Haber

THP seçim kampanyasına ziyaretlerle devam etti

Sonraki Haber

TDP seçim kampanyasına devam etti