TMBH: Güçlü Türkiye, dış Türklerin teminatı ve sigortasıdır

Saraç

TMBH

Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) dün Türkiye’de düzenlenen cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerle ilgili bir açıklama yayınladı.

TMBH’den Türkiye’deki seçimlerle ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Rekor bir katılımla anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti bütün dünyaya bir demokrasi dersi vermiştir. Yaklaşık 65 milyon insanın seçim esnasında hiçbir olumsuz durumla karşı karşıya gelmemesi , Türk seçmenin yüksek seçim kültürünün bir tezahürü olarak değerlendirmekteyiz.

Hür, demokratik ve güvenli bir seçim ortamını temin eden bütün devlet kurumlarını ve seçim mevzuatı içerisinde görev alan bütün kurum ve şahıslara tebriklerimizi belirtmekteyiz. Demokrasiden dem vuranlar, inşallah bu demokrasi dersten, nasiplerini alırlar. Millet iradesi her zaman olduğu gibi sandığa yansımıştır ve sandıkta tecelli eden millet iradesine bütün tarafların saygı içinde olmasını bekliyoruz.

Sandıktan çıkan resmi olmayan verilere göre vatandaşlar Cumhur ittifakından yana olduklarını ve Türkiyenin hızına dur demek isteyenlere yol vermemiştir. Meclise yansıyan Cumhur İttifakı millet iradesi mutlaka cumhurbaşkanı seçimine de yansıyacak ve kaos bekleyenlerin, beklentileri her zaman için bertaraf edilecektir. Güçlü Türkiye, dış Türklerin teminatı ve sigortasıdır. Dualarımız hep bu yönde oldu ve olacaktır. Dost, düşman bilsin ki şartlar ne olursa olsun anavatanımız yanında yer almaktayız ve gücünü kesmek isteyenlerin de karşısındayız. Emanetlerin mutlaka ehil elde olması, kalması, milli ve manevi değerlerimizin düsturudur.

Polisimizi, askerimizi, Mehmetçiğimizi, öğretmenimizi, öğrencimizi, masum sivil insanlarımızı katledenlerle beraber sandıkta buluşanlar er veya geç nasıl bir yanlışa düştüklerini anlayacaklar fakat pişmanlıklarını kimse affetmeyecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı olan düşmanlık Türkiye Cumhuriyetine karşı bir düşmanlığa dönüşmüştür. Gözümüzün nuru, anavatanımız Türkiyeye Cumhuriyetine düşman olanlar, bizim de düşmanımızdır.

Makedonya Türklerinin milli refleksi ve vicdanı olarak bu neticelerin başta anavatanımz Türkiye Cumhuriyetine,ondan sonra bütün Türk -İslam alemine,akraba topluluklarımıza ve mağdur durumda bulunanlara hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum

Allah Yar ve Yardımcımız olsun.”

Read Previous

Kosova ve Sırbistan başmüzakerecileri Sırp Belediyeler Birliği’ni görüşüyor

Read Next

Sırbistan’da okulda düzenlenen silahlı saldırıda ölü sayısı 10’a yükseldi