Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan Saraç ve Genel Sekreter Cüneyt Ruşid, Üsküp Büyükşehir Belediye Başkanı Danela Arsovska ile bir görüşme gerçekleştirdi.

TMBH’den görüşme ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“19 Nisan 2022 tarihinde Üsküp Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Danela Arsovska Hanım Efendi, TMBH Genel Başkanı Sayın Erdoğan SARAÇ ve Genel Sekreter Sayın Cüneyt Ruşid’i kabul etti. Bir saat süren görüşme esnasında Genel Başkanımız seçimden sonra gerçekleşmesi gereken vaadler konusuda, beklentilerimizi dile getirdi ve bugüne kadar gerçekleşmemenin üzerine durdu. Danela Hanım Efendi bu görüşmeden dolayı memnuniyetini dile getirirken, TMBH ile yaptığı işbirliği için ve özellikle seçim esnasındaki gayretlerimiz için şükranlarını dile getirdi.

Üsküp Büyükşehir Belediye Başkan Vekili için, Mecliste üyemizin olmamasından dolayı atama yapamadığı için üzgün olduğunun altını çizdi. Bir Türkiye sevdalısı ve dostu olan Danela Hanım her cümlesinde anavatanımıza olan saygınlığını ve beklentilerini de memnuniyetle dile getirdi. Türkiyedeki Belediyelerle ,kurumlarla işbirliği yapmak için devamlı ilgilendiğini vurguladı. Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yardımcılığı için telafi edilmesi ne ise hiç çekinmeden yerine getireceğine hazır olduğunu söyledi. Büyük ortağımız ile yapılacak görüşmeden sonra kamu kurumlarındaki pozisyonlarımız belli olacaktır.

Genel Başkanımız Sayın Erdoğan Saraç görüşmeden ve son derece yakın ilgisinden dolayı Danela Hanıma şükranlarını belirtirken,anavatanımızla ilgili yapılacak ilişkilere katkıda bulunacağımızdan emin olmasını istedi. Yeni bir görüşneye kadar verilen vaadlerin ortağımız tatafından yerine getirleceğine yürekten inanmaktayız.”

Önceki Haber

Elon Musk’ın servetinin 5’te biriyle Twitter’ı satın almak için yaptığı anlaşma ses getirdi

Sonraki Haber

Türkiye’de kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğu tümüyle kaldırıldı