TİKA’dan Kosovalı öğrencilere çok amaçlı salon desteği

Kosova’da Vıçıtırın Eqrem Çabej Lisesine ihtiyaç duyulan çok amaçlı solonun kurulumu Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gerçekleştirildi.

TİKA Kosova’da eğitim alanında gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Kosova’da eğitim alanında önemli projelere imza atan TİKA, Kosova’da Vıçıtırın Eqrem Çabej Lisesi öğrencilerine faaliyetlerini daha çağdaş bir ortamda gerçekleştirmeleri için çok amaçlı solon kurdu.

TİKA tarafından gerçekleştirilen projeyle Vıçıtırın kasabasında tek fen lisesi konumunda olan okulda öğrencilerin toplantı, sınav, dil eğitimi, çeşitli eğitimler, konferans ve çeşitli faaliyetlerde kullanabilecekleri tam donanımlı salona kavuşmaları sağlandı.

Kurulumu tamamlanan çok amaçlı salonun açılışına Okul öğrencileri ve öğretmenleri dışında Vıçıtırın Belediye Başkanı Bajram Mulaku da katıldı. Açılışta konuşma yapan Okul Müdürü Xhevat Lahu, okulun en büyük ihtiyacının karşılandığını söyleyerek böyle bir çağdaş salonun okula kazandırılmasının öğrenciler ve öğretmenler için mutluluk verici olduğunu belirtti. Açılışta söz alan Vıçıtırın Belediye Başkanı Bajram Mulaku Vıçıtırın Belediyesi olarak Türkiye kurumları ile olan samimi ve sıcak işbirliği konusunda bilgi verdi. Türkiye’den iki belediye ile kardeş belediye olduğunu hatırlatan Mulaku, Türkiye Hükümetine, Büyükelçiliğine, TİKA’ya ve diğer kurumlara teşekkür etti.

TİKA Kosova Koordinatörü Necip Özay Özütok ise söz konusu proje ile TİKA olarak Kosova’nın geleceği olan öğrencilere eğitimler için daha kaliteli alanlar kavuşturmaya ve eğitim sektöründe yeni projelere imza atmaya devam edeceklerini belirtti.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Kırgızistan’da hükümet istifa etti

Read Next

‘Türkiye’deki vatandaşlarımızın seçimlere aktif katılmalarını sağlamaya çalışacağız’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *