Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Kuzey Makedonya’daki soydaşların yanında olmaya devam ediyor.

TİKA ve MATÜSİTEB iş birliğinde mübarek Ramazan ayı vesilesiyle ülkedeki soydaşlara yardım paketleri dağıtılıyor.

TİKA Üsküp tarafından yapılan açıklamada, “Kuzey Makedonya’da sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyen projelerle beraber sosyal nitelikli projelerle İştip’ten Radoviş ve Karbinci’ye, Ustrumca’dan Valandova ve Doyran’a kardeşlerimizi desteklemeye devam ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

TİKA’nın destekleriyle MATÜSİTEB tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen Ramazan öncesi Yardım Kampanyası çerçevesinde ihtiyaç sahibi soydaşlara yönelik gıda kolisi dağıtımının ilk etabı tamamlandı.

Kuzey Makedonya’nın doğu bölgesinin kapsandığı yardım faaliyetinde MATÜSİTEB’in üye dernekleri aracılığıyla ülkenin doğusunda yaşayan soydaşların yaşadığı her bölgeye ulaşmaya gayret edildi.

MATÜSİTEB’ten yapılan açıklamada, “Bu vesileyle başta Genel Başkan Yardımcımız Yaşar Süleyman olmak üzere üye dernek başkanları ve temsilcilerine yardım organizasyonunun gerçekleştirilmesinde göstermiş oldukları çaba ve özverilerinden dolayı MATÜSİTEB olarak şükranlarımızı arz ederiz.Ayrıca her zaman olduğu gibi bu yardım organizasyonunda sunmuş oldukları desteklerden dolayı Anavatanımızın güzide kurumu TİKA’ya teşekkürü bir borç biliriz.” ifadelerine yer verildi.

Yardım Kampanyası kapsamında soydaşımızın yaşadığı 92 yerleşim yerinde (şehir, kasaba, mahalle, köy) toplamda 7.000 haneye gıda kolisi dağıtıldı:

Gıda kolilerinin ulaştırıldığı yerleşim yerleri aşağıdaki gibidir:

– İştip (Merkez, Şaşavarlı, Selce, Poçuval, Baltalı, Lakavitsa, Puhçe, Stepanci, Penuş, Drava)

– Sv. Nikole – Kiliseli (Merkez, Cumalı, Dorfullu, Tatarlı)

– Karbinci (Radanya, Ocalı, Kurfalı, Gaber, Argulitsa, Kılavuzlu, Ebepli, Yonuzlu, Kepekçi, Pırnalı, Kutsa)

– Koçana (Merkez, Vinitsa, Gradeç-Trsino)

– Radoviş (Merkez, Buçim, Aşağı Pırnalı, Kalugeritsa, Alikoç, Kocalı, Süpürge, Kılavuzlu, Konçe, Topolnica)

– Ustrumca (Merkez, Bansko, Banica, Yeni Mahalle, Dobraşin, Yüksek Mahalle, Piperovo, Vasilevo, İlovitsa, Gradoşor, Ernekök, Baldovitsa, Radovo, Svidovitsa, Suşevo, Dorlombos, Memişli, Ormanlı, Hamzalı)

– Valandova (Merkez, Çalıklı, Kalkova, Prıstan, Kızıldogan, Kocullu, Bahcebos, Dedeli)- Doyran (Merkez, Göpçeli, Duruklu, Hasanlı, Kurthamzalı)

– Gevgeli (Bogdanci)- Demirkapı (Koreşnik, Çelevez, Bistren, Dubrova, Prjdevo)

– Negotin (Tremnik, Tsrveni Bregovi, Pepelişte, Krivolak, Disan, Timyanik)

– Köprülü (Gradsko-Vodovrat, Köpürlü)- Maleşef (Tsrnik, Delçevo, Berovo, Pehçevo, Trabotivişte, Grad)- Kratova (Kratova)

Önceki Haber

Alman ZDF kanalı Yunanistan’ın mültecilere karşı yasa dışı uygulamalarını belgeledi

Sonraki Haber

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç, Kovid-19 aşısı yaptırdı