Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA)’nın Üsküp, Ukrayna ve Bükreş hesaplarından istiklal marşı şairi Mehmet Akif Ersoy paylaşımlarında bulunuldu.

TİKA Üsküp’te yapılan paylaşımda, “2015 yılında @Tika_Turkey tarafından inşa edilen ve K.Makedonya Kırçova bögesinde ilk Türkçe Lise eğitiminin verildiği #MehmetAkifErsoy Lisesi adına yaraşır şekilde eğitime devam ediyor ” Rahmetle ve minnetle anıyoruz...” ifadelerine yer verildi.

TİKA Bükreş Ofisi’nden yapılan paylaşımda da, “2015yılında Köstence Ovidius Üniversitesi’nde @Tika_Turkey tarafından yenilenip Milli Şair #MehmetAkifErsoy ‘un adı verilen Türk Dili Sınıfı aynı heyecanla öğrencilerine ve ana dilimize hizmet vermeye devam ediyor.Vefatının 84. yılında rahmet ve minnetle anıyoruz.” denildi.

TİKA Ukrayna ve Kırım paylaşımında ise “@Tika_Turkey #istiklalmarsimizin yazarı Milli Şairimiz #Mehmetakifersoy ‘u vefatının 84. Yılında rahmetle anıyor, Kiev Milli Dil Bilimleri Üni. Türk Filojisi Bölümünde bir “Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi” açmanın gururunu taşıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

https://mobile.twitter.com/TIKA_Uskup/status/1343170584260341761

Önceki Haber

İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy, vefatının 84’üncü yılında Taceddin Dergahı’nda anıldı

Sonraki Haber

Yunanistan’da mülteci çocuklara ırkçı saldırı