TİKA Üsküp Koordinatörü Halim, başkent Üsküp’teki Diş Hekimliği Fakültesinin TİKA tarafından yenileceğinin müjdesini verdi.

TİKA ve Sağlık Bakanlığı Akciğer Hastalıkları ve Tüberküloz Enstitüsü işbirliğinde hayata geçirilen Mobil Klinik Sağlık Taraması Projesi kapsamında TİKA tarafından hastaneye gerekli tıbbi malzemeyi sağlamanın yanı sıra mobil kliniğin faaliyet gösterebilmesi için ihtiyaç duyulan teknik donanımı sağlandı.

Üsküp Akciğer Hastalıkları ve Tüberküloz Enstitüsü Bahçesi’nde gerçekleşen proje teslim törenine Sağlık Bakanı Venko Filipçe, TİKA Üsküp Program Koordinatörü Halim Ömer Söğüt ve Üsküp Akciğer Hastalıkları ve Tüberküloz Enstitüsü Başhekimi Dr. Sead Zeynel katıldı.

TİKA Üsküp Koordinatörü Halim Ömer Söğüt yaptığı konuşmada TİKA’nın Kuzey Makedonya’daki Diş Hekimliği fakültesinin onarım ve donanımını yapacağının müjdesini verdi.

Söğüt, “Bugün sizlerle heyecanla paylaşmak istediğim bir bilgi, TİKA tarafından Üniversite Diş Hekimliği Fakültesi “Aziz Panteleymon” Hastanesi Bulaşıcı Hastalıklar, Pediyatri ve Önleyici Diş Hekimliği Bölümlerinin kapsamlı onarımı ve donanımı projesi çalışmaları başlatılmıştır.” ifadelerini kullandı.

Önceki Haber

El Hilal’den 550 ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımı

Sonraki Haber

“Kosova’nın NATO üyeliği bölgeyi daha güvenli hale getirir”