Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı TİKA Kosova Koordinatörü Cihan Dinçer, Türkçe eğitimin de yapıldığı Elena Gjika İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti.

Kosova’da yeni eğitim yılının başlaması vesilesiyle Elena Gjika İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden Dinçer, okul yönetimi ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, okuldaki çalışmalar ve başarı seviyesi hakkında bilgi alan Dinçer, yönetimi yapılan iş konusunda tebrik etti.

Görüşmede, eğitim kalitesini artırılması adında yeni proje imkanları da ele alınırken, TİKA Kosova Koordinatörü Dinçer, Türk öğrencilere yönelik servis hizmetinin devam edeceği müjdesini de verdi.

Elena Gjika İlköğretim Okulu Müdürü Betim Sylejmani ve Müdür Yardımcısı Agnesa Raşit Globoder ise, TİKA ile varolan işbirliğinin ileride de devam etmesi temennisini dile getirerek, Türkiye’nin eğitim alanında Kosova’ya sunduğu katkılardan dolayı teşekkür ettiler.

Dinçer, görüşme ardından 2018 yılında TİKA tarafından tadilat ve tefrişatı yapılan okulu gezerek, öğrencilerle de sohbet etmeyi ihmal etmedi.

kosovaport

Önceki Haber

Slovenya Cumhurbaşkanı Pahor, Üsküp’e geliyor

Sonraki Haber

Spasovski: İçişleri Bakanlığı taraftar olaylarına hızlı tepki gösterdi