TİKA: “Devletimiz ve milletimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz”

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı yaptığı yazılı açıklamada Türkiye’nin bu tür darbe girişimlerle durdurulamayacak kadar büyük ve güçlü bir ülke olduğunu bir kez daha gösterdiğini vurguladı.

Açıkalamada aynen şunlar belirtiliyor:

“Ülkemizin birliği ve bütünlüğü, 15 Temmuz gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde illegal şekilde örgütlenmiş FETÖ’ye ait bir grup tarafından gerçekleştirilen kalkışma hareketi ile hedef alınmıştır.

Bu yaşanan hareket seçilmiş hükümete yönelik bir darbe girişimidir. Devletimiz ve aziz milletimiz birlik ve beraberlik içinde darbeye karşı koymuştur.

Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz görev başındadır. Türkiye bu tür girişimlerle durdurulamayacak kadar büyük ve güçlü bir ülke olduğunu bir kez daha göstermiştir.
Bu topraklara, devletine ve milletine ihanet içerisinde olan gayri millî yapıların milletimizin mübarek bünyesine ve idrakine zarar vermemesi adına ortaya konulan bu zorlu mücadelede, TİKA yürüttüğü çalışmalarla dün olduğu gibi bugün de devletimiz ve milletimizin hizmetinde olmaya devam edecektir.

Devletimizin dirliği ve milletimizin birliği uğrunda fedai can eyleyen aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Read Previous

Makedonya’da siyasi kriz: Partiler taktik savaş yürütüyor, yabancılar anlaşma için bastırıyor

Read Next

Gülen’in iadesi için imza kampanyası

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *