Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığına, Serkan Kayalar atandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığına, Serkan Kayalar atandı.

SERKAN KAYALAR KİMDİR?

Serkan Kayalar, 1980 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Öte yandan Serkan Kayalar, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı ve  Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sosyal Antropoloji bölümünden lisans derecesi aldı.

Serkan Kayalar, İstanbul’da 2000 senesinde çalışmaya başladı. 2010 yılına kadar özel sektörde uzman ve yönetici olarak çeşitli görevler üstlenen Serkan Kayalar, 2011 yılında özel sektörden kamuya geçiş yaptı.

Serkan Kayalar, 2018 yılına kadar TİKA Başkanı Özel Kalem Müdürü olarak görev yapmıştır. Ayrıca Kayalar, bu süre zarfında Başkan tarafından verilen görevler çerçevesinde 2011 yılında kurumun yeniden teşkilatlanması için yürütülen 656 sayılı Kanun Hükmünde Kararname çalışmalarında aktif olarak çalıştı.

Serkan Kayalar, yurt dışında birçok proje ve program yürütmüş, Başkan adına kurum içi proje süreçlerinin takibi ve koordinasyonunda rol oynamıştır.

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak 2014-2018 senesinde çalıştı. Daha sonra Ortadoğu ve Afrika Daire Başkanlığı ile TİKA’nın tüm mühendis ve mimarlarının bağlı bulunduğu Teknik Ofis’ten sorumlu TİKA Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Sayın Kayalar, 22 Nisan 2019’da TİKA Başkan V. olarak göreve geldi.

Serkan Kayalar, evli ve İngilizce bilmektedir.

Son olarak 2 Ocak 2021’de Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığına atandı.

Önceki Haber

Yunanistan’da koronavirüsten ölenlerin sayısı 4 bin 881’e ulaştı

Sonraki Haber

Ülke genelinde hız limitini aşan 509 sürücüye ceza kesildi