TİKA Başkanı Serkan Kayalar ve YTB Başkanı Abdullah Eren yeniden atandı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından bakanlıklarda üst düzey görevlendirmelere ilişkin yapılan atama kararları bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de 11 Ağustos 2023 tarihli kararlar, yönetmelikler ve tebliğler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği, İçişleri, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim, Milli Savunma Bakanlıklarının üst kademelerine çok sayıda atama yapıldı. Karara göre, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serkan Kayalar ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren yeniden atandı.

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

TİKA Başkanı Serkan Kayalar konuya ilişkin, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle TİKA Başkanlığına yeniden atanmamdan dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Bizleri bu göreve öneren Sn. Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy öncülüğünde Türkiye Yüzyılı’nda bayrağımızı daha da yükseklere taşımak için var gücümüzle çalışacağız” açıklamasında bulundu.

“NEREDE BİR VATANDAŞIMIZ, KARDEŞİMİZ VARSA ORADA OLACAĞIZ”

YTB Başkanı Abdullah Eren ise sosyal medya hesabında, “Yurt Dışı Türkler Başkanlığı görevine atanmam vesilesiyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum. Bakanımız Sn.  Mehmet Nuri Ersoy’un öncülüğünde TürkiyeYüzyılı’nda da nerede bir vatandaşımız, kardeşimiz varsa orada olacağız inşallah” diyerek paylaşım yaptı.

Read Previous

Kosova Başbakanı Kurti, “Gelenekten Geleceğe” el sanatları sergisini gezdi

Read Next

TRT ortak yapımı 3 film ile TRT ödüllü film, Saraybosna Film Festivali’nde gösterilecek